Cegła na ścianie to dobry wybór do nowoczesnych aranżacji - dlaczego?

Jakie aranżacje uznajemy za nowoczesne? Oczywiście te w duchu skandynawskim, minimalistycznym, ale też industrialnym. Nie może zabraknąć w nich elementów, które nadadzą wnętrzu klimat, styl, ale też domowe ciepło. Praktycznym rozwiązaniem jest cegła na ścianę, ale w postaci płytek. Dlaczego? Odpowiadamy!

Chcesz stworzyć modne i unikalne wnętrze, w którym będziesz dobrze się czuć, lecz spodoba się ono też gościom? Postaw na cegłę dekoracyjną, płytki cegłopodobne. To doskonały pomysł na zbudowanie niepowtarzalnego klimatu w mieszkaniu.Mowa oczywiście nie tylko o płytkach, które wyglądają jak dobrze znana czerwona stara cegła. Producenci prześcigają się we wzorach i kolorystyce płytek.

Kamień dekoracyjny METRO Z FUGĄKamień dekoracyjny METRO Z FUGĄ Fot. stegu

Ściany z ceły VS płytki cegłopodobne

Ściany z cegły są bardzo trwałe i doskonale tłumią dźwięki, jednak na pierwszy rzut oka wyglądają dosyć ciężko. Nie sprawdzą się w małych wnętrzach, ponieważ optycznie jeszcze bardziej je skurczą, a oprócz tego należy poddawać ją zabiegom impregnacyjnym. Z pomocą przychodzą dekoracyjna cegła w postaci płytek, która świetnie imituje starą cegłę.

Ogromną zaletą cegły na ścianę jest łatwość montażu. Niektóre modele wyposażone są już w gotową fugę, co jeszcze bardziej ułatwia nam montowanie ich na ścianie. Płytki cegłopodobne znajdziemy w  przeróżnych kolorach, od ciemnej, tradycyjnej cegły, przez brązy, odcienie rudego, aż do piaskowych i beżowych barw, często idących w biel. Płytki przystosowane są do warunków pokojowych, dzięki czemu nawet z biegiem czasu będą miały nienaganny wygląd.

Płytki cegłopodobne PARMA Z FUGĄPłytki cegłopodobne PARMA Z FUGĄ Fot. stegu

Gdzie pasuje cegła na ścianę?

Jeśli jesteś miłośnikiem industrialnego stylu lub lofu z pewnością spodobają Ci się płytki cegłopodobne. W takich aranżacjach nie może zabraknąć surowców i prostych form, a producenci oferują innowacyjne i bardziej praktyczne dla nas rozwiązania. Płytki w ciemnym kolorze, na przykład country lub rustik dodadzą aranżacji charakteru i niepowtarzalnej atmosfery.

Fani minimalizmu i stylu skandynawskiego także mogą pokusić się o umieszczenie na ścianach płytek cegłopodobnych. Najlepiej zdecydować się na modele w bieli lub lekkim beżu, co w połączeniu z meblami i drewnianą podłogą da oszałamiający efekt.

Płytki cegłopodobne sprawdzą się zarówno w małym, jak i w dużym mieszkaniu. Będą się świetnie prezentowały niezależnie od typu pomieszczenia. To najlepsza alternatywa dla tradycyjnej starej cegły, która wewnątrz domu prezentuje się tak dobrze, że stanie się wyznacznikiem nowego trendu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.