Gadżety dla miłośników herbaty

Joanna Szczurek
16.11.2018 08:00
Jesień i zima to czas, kiedy jeszcze chętniej pijemy gorące napoje. Jeżeli uwielbiasz herbatę, czytaj dalej. Znaleźliśmy gadżety, które zadowolą każdego miłośnika tego napoju! Możesz kupić je dla siebie lub wykorzystać jako inspirację przy zakupie prezentu.

herbataherbata localmilkblog.com

Zaparzacze do herbaty

Wielu miłośników herbat nie przepada za popularnymi herbatami w papierowych torebkach, dlatego do zaparzania herbaty liściastej potrzebują specjalnego dzbanka, w którym przygotują ulubiony napój. Dużo łatwiejsze i tańsze jest zakupienie specjalnego zaparzacza, którego możesz użyć do każdego typu herbaty w dowolnym naczyniu! Możesz zaparzać z jego pomocą herbatę zarówno w kubku, jak i w dzbanku. W sklepach można znaleźć zaparzacze w stylu vintage, a także te o zabawnym designie. Te modele mogą stać się ciekawym prezentem dla miłośnika herbaty liściastej. 

Kubki termiczne 

Kubek termiczny jest niezwykle praktycznym gadżetem, który przyda ci się na co dzień. Jeżeli chodzisz do pracy lub na uczelnię, będzie dla ciebie szczególnie przydatny. Kubki termiczne utrzymują ciepło napoju przez długi czas, podobnie jak termos. Są dostępne w różnych wariantach: niektóre przypominają termos, inne kształtem są zbliżone do klasycznego kubka. Do pracy proponujemy kubki z silikonową nakładką, którą możesz ściągnąć w dowolnym momencie. Taki kubek nie będzie jednak utrzymywał temperatury napoju tak długo, jak te poprzednio przez nas opisywane.

Dzbanki

Prawdziwy fan herbaty powinien również zaopatrzyć się w dzbanek do jej parzenia. Możesz kupić dzbanki z różnymi funkcjami, w zależności od swoich potrzeb. W sklepach znajdziesz na przykład dzbanki z filiżanką, których dużym atutem jest to, że zajmują niewiele miejsca i są wielofunkcyjne. Znaleźliśmy też specjalne dzbanki do parzenia herbaty liściastej, które przydadzą ci się, jeżeli jesteś jej miłośnikiem. Możesz znaleźć też dzbanki z podgrzewaczem, dzięki którym napój będzie cały czas gorący. Mogą być one szczególnie przydatne na przyjęciach. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • ltte

    Oceniono 1 raz 1

    Do zaparzania dobrej, czarnej herbaty w kubku należy używać stalowego sitka, ok. 10cm wysokiego i 5cm średnicy. Max. 4 min. Nie ma tu takiego w ofercie. Tzn. są w pakiecie z niektórymi dzbankami, ale nie widać, czy to sitko, czy perforowana blacha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX