Lampy ścienne na wysięgniku - nowoczesne i w stylu retro

Lampy ścienne znowu wracają do mody. W aranżacjach wnętrz najczęściej wykorzystywane są jako punktowe oświetlenie w salonie, łazience lub sypialni. Naszą uwagę zwróciły lampy na wysięgniku, które wprowadzają do pomieszczeń dynamizm i elegancję designu z przeszłości.

Nie ma wątpliwości, że najmodniejsza lampa ścienna to lampa na wysięgniku! Plafony przylegające do murów są już dawno passe. Teraz liczy się dynamiczna organizacja przestrzeni i możliwość zmiany punktu oświetlanego przez lampę. 

Lampa na wysięgniku harmonijkowym - akcent retro w twoim domu

Wysięgnik harmonijkowy to element, który mocno kojarzy się z wnętrzami w starym stylu. Kiedyś używano go przede wszystkim w łazienkach (do mocowania lusterek) i u fryzjera. Dziś charakterystyczna harmonijka to element lamp, które mogą zdobić każde pomieszczenie zaczynając od salonu, a kończąc na gabinecie. Wraz z powrotem stylu retro wróciło oświetlenie punktowe i to w nowej-starej formie. W ostatnich latach dominowały minimalistyczne żarówki wpuszczane w sufit albo płaskie kinkiety w postaci plafonów. Teraz lampy znowu mają być widoczne - stają się bohaterami pomieszczeń i kluczowym elementem w tworzeniu klimatu całej aranżacji.

Lampy na wysięgniku harmonijkowymLampy na wysięgniku harmonijkowym Źródło: www.olofjakobina.blogspot.com / Kolaż Ładny Dom / Mat. partnerów

Lubisz dekoracyjne lampy? Zajrzyj do naszego artykułu o modelu Arco: Lampa Arco - najsłynniejsza lampa podłogowa na świecie

Nowoczesne lampy ścienne na wysięgniku

Lampa na wysięgniku jest nie tylko bardzo stylowa, ale również niesamowicie praktyczna! Dzięki możliwości rozciągania wysięgnika, a często również poruszania nim we wszystkie strony, możesz ustawić oświetlenie tak, jak chcesz! Ta funkcja przyda się w sypialni (czytasz książkę - wysuwasz lampę, idziesz spać - zbliżasz ją do ściany), w gabinecie, w jadalni (kącik z fotelem i książkami) oraz w łazience (do golenia, robienia makijażu).

Nowoczesne kinkiety na wysięgniku mają prostą formę i klasyczną kolorystykę (biel, czerń, szarość). Zazwyczaj są też mniej ingerujące w aranżację niż lampy na wysięgniku harmonijkowym. Minimalistyczny styl metalowych elementów będzie pasował do każdego mieszkania: w klimacie skandynawskim, rustykalnym, klasycznym czy retro. Dobra rada: do lampy ściennej na wysięgniku zamontuj dekoracyjną żarówkę - efekt będzie jeszcze lepszy!

Nowoczesne lampy na wysięgnikuNowoczesne lampy na wysięgniku Źródło: www.inrichting-huis.com / www.amberinteriordesign.com

      

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.