Dodatki do domu w kolorze złota. Wybieramy najmodniejsze propozycje

Złote dodatki do domu nie zawsze cieszyły się uznaniem miłośników designu. Wręcz przeciwnie, jeszcze kilka lat temu złoto we wnętrzach kojarzyło się z przepychem i kiczem. Na szczęście moda na złote dodatki do mieszkania wróciła i obecnie coraz częściej ozdabiają one wnętrza.

Złoto we wnętrzach  - hit czy kit?

Jeszcze nie tak dawno złote dodatki kojarzyły się wyłącznie z przepychem i były uważane za symbol kiczu. W dużej mierze miał na to wpływ królujący we wnętrzach minimalizm, który skutecznie wyparł styl glamour. Z biegiem czasu bogato dekorowane wnętrza znów powróciły do łask i co za tym idzie, powróciła również moda na złote dodatki do mieszkania. Na szczęście moda na złote dodatki nie musi oznaczać powrotu do starych, utartych schematów. Złoto nie jest już symbolem kiczu i przepychu, a stało się stylowym i eleganckim uzupełnieniem aranżacji. Wybierając złote dodatki, trzeba zachować jednak umiar. Zbyt wiele złotych elementów przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego. 

Złoto świetnie sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych, eleganckich wnętrzach. Dodatki w tym kolorze świetnie sprawdzą się również w tych klasycznych, minimalistycznych. Gdy będziemy pamiętać o odpowiednich proporcjach, możemy być spokojni o końcowy efekt.

Złote dodatki do mieszkania - co wybrać?

Złote dodatki do mieszkania - wybór redakcji.Złote dodatki do mieszkania - wybór redakcji. Dodatki w kolorze złota - propozycje. fot.www.instagram.com

Decydując się na złote dodatki do mieszkania, musimy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji. Zbyt wiele złotych ozdób może sprawić, że zamiast eleganckich wnętrz będziemy mieć dominować pomieszczenia pełne przepychu. Dlatego najważniejszą zasadą jest umiar. Złoto świetnie sprawdzi się jako dopełnienie aranżacji. Kolorem z którym znakomicie koresponduje, jest czerń. 

Lampa. Świetnym wyborem przy dekorowaniu mieszkania dodatkami w kolorze złota jest lampa. Jak wiadomo, oświetlenie coraz częściej pełni funkcję dekoracyjną i ma znaczący wpływ na efekt końcowy aranżacji. Złota lampa idealnie podkreśli wyjątkowy charakter wnętrza i doda mu klimatu.

Poduszki. Stosunkowo tanim i bezpiecznym pomysłem na złote dekoracje do mieszkania są poduszki. Ocieplą wnętrze i sprawią, że stanie się ono przytulne, poza tym w każdej chwili można zrezygnować z tego elementu albo zdecydować się na poszewki w innym kolorze. Jeśli jednak zależy nam na złotych dodatkach, poduszki sprawdzą się idealnie. 

Stolik. W ostatnim czasie bardzo modne stały się stoliki kawowe ze złotymi zdobieniami. Nie dość, że dodają elegancji, to są wyjątkowo praktyczne i modne. 

Zegar. Do łask wracają także zegary, które coraz częściej pełnią rolę przede wszystkim dekoracyjną. Jeśli lubimy tego rodzaju dodatki do mieszkania, zegar w kolorze złota może być świetnym dopełnieniem naszej aranżacji. Zwłaszcza, że wybór czasomierzy jest naprawdę duży. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.