Jak zorganizować baby shower? Najlepsze pomysły na dekoracje i prezenty

MT
20.05.2019 11:00
Moda na baby shower zawitała również do Polski. Coraz częściej nie tylko gwiazdy i celebrytki wspólnie z przyjaciółkami świętują zbliżające się narodziny maluszka. Jak zorganizować imprezę na część przyszłej mamy? O czym należy pamiętać, organizując baby shower? Jakie prezenty i dekoracje wybrać?

Co to jest baby shower?

Dekoracje na Baby Shower.Dekoracje na Baby Shower. Jak zorganizować Baby Shower? fot. Godan

Zwyczaj urządzania baby shower, czyli przyjęcia na cześć przyszłej mamy, przywędrował do nas z Ameryki Północnej, gdzie już w XVIII wieku kobiety spotykały się, aby świętować zbliżające się narodziny dziecka swojej przyjaciółki, obdarowując ją przy tym prezentami i wymieniając się doświadczeniami.  „Baby shower” dosłownie oznacza dziecięcy prysznic, dlatego mawia się, że kobiety „zalewają” się upominkami i radami dla przyszłej mamy. Imprezę organizuje się tuż przed rozwiązaniem, a więc w 9. miesiącu ciąży. Jej charakter zależy od życzenia przyszłej mamy – może to być kameralne spotkanie w domu lub huczne przyjęcie w lokalu w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.

Baby shower organizuje zazwyczaj najbliższa przyjaciółka przyszłej mamy. To ona dba o to, by impreza była zgodna z oczekiwaniami głównej zainteresowanej, a także zaprasza znajomych. Baby shower nie musi być imprezą wyłącznie dla pań, równie dobrze mogą na niej bawić się mężczyźni. Lista gości zależy od przyszłej mamy – to ona powinna zdecydować, w jakim gronie chce świętować zbliżające się narodziny maluszka.

Dekoracje na baby shower:

Jakie prezenty i dekoracje na baby shower?

Pomysły na dekoracje mieszkania na Baby Shower.Pomysły na dekoracje mieszkania na Baby Shower. Baby shower - propozycje dekoracji. fot. Godan

Lista prezentów na baby shower powinna być stworzona przez przyszłą mamę, dzięki czemu upominki będą odpowiadały jej oczekiwaniom i potrzebom. W zależności od preferencji można ją obdarowywać prezentami przeznaczonymi wyłącznie dla niej albo przeciwnie – mogą to być podarunki dla dziecka. W taki przypadku świetnym wyborem będzie zakup nosidełka, zabawek czy ubranek. Jeśli jednak przyszła mama woli prezenty dla siebie, świetnie sprawdzi się biżuteria, kosmetyki czy upominki spersonalizowane, takie jak albumy z fotografiami z okresu ciąży, książki dotyczące macierzyństwa czy też karnet na zajęcia fitness czy jogi. Możliwości jest naprawdę wiele, wszystko zależy od upodobań i zainteresowań przyszłej mamy.

Nie mniej ważne jest, aby impreza miała wyjątkowy nastrój. Przyczynią się do tego dekoracje, takie jak balony, papierowe ozdoby związane z macierzyństwem, girlandy. Najczęściej dekoruje się pomieszczenie w kolorze różowym albo niebieskim – w zależności od tego, czy na świat ma przyjść dziewczynka czy chłopiec. Więcej pomysłów znajdziecie poniżej:

Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • aniulek123x

    Oceniono 3 razy 1

    Ja kupiłam takie balony z helem, wyprawkę dla maluszka sensillo i papierowe dekoracje w odcieniach pudrowego różu. To będzie dziewczynka, Amelka. Już nie możemy się doczekać :)

  • twzelnik

    Oceniono 1 raz 1

    Co za bullszit

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX