Pościel perkalowa - najlepsza pościel na rynku. Przecenione modele

Pościel wykonana z perkalu uchodzi za najbardziej ekskluzywną i jednocześnie najlepszą na rynku. Nie dość, że prezentuje się wyjątkowo elegancko, to jeszcze jest bardzo trwała i przyjemna w dotyku. Pościel perkalowa jest stosunkowo droga, dlatego postanowiliśmy przejrzeć ofertę sklepową i wybraliśmy tylko przecenione modele. Niektóre z oferowanych kompletów można kupić taniej nawet o 40%.

Jaka pościel jest najlepsza?

Wybór odpowiedniej pościeli często okazuje się trudniejszy, niż może się wydawać. Idealna pościel powinna zapewniać maksimum komfortu, a przy tym być praktyczna i funkcjonalna. Najistotniejszym kryterium wyboru jest materiał, z jakiego została wykonana. To od tego zależy, czy pościel spełni wszystkie nasze oczekiwania. Dobrze dobrana tkanina to taka, która zapewni odpowiednią wentylację, będzie miła w dotyku, bezpieczna nawet dla alergików, miękka i trwała.

Pościel z perkalu jest trwała, miękka i wyjątkowo piękna.Pościel z perkalu jest trwała, miękka i wyjątkowo piękna. Najlepsza pościel bawełniana na rynku. fot. Homebook

Na rynku można znaleźć komplety pościeli wykonanej z bawełny, lnu, jedwabiu i wełny. Najpopularniejszym materiałem, z jakiego szyje się pościel, jest bawełna. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę jej zalety. Bawełna jest wyjątkowo miła w dotyku, miękka i co najważniejsze – świetnie odprowadza wilgoć, przez co pozwala skórze oddychać. Jak wiadomo, bawełna bawełnie nierówna, dlatego ważne jest zwrócenie uwagi na rodzaj tkaniny bawełnianych włókien. Dzięki temu łatwiej dobrać pościel najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb.

Rodzaje bawełnianych tkanin:

  • Flanela
  • Satyna
  • Kora
  • Batyst
  • Adamaszek
  • Dżersej
  • Bawełna egipska
  • Perkal

Na szczególną uwagę zasługuje ostatni wariant, czyli pościel wykonana z perkalu. Nie bez powodu ta tkanina bawełniana jest uznawana za najbardziej ekskluzywną i szczególnie wartościową. Co wyróżnia pościel perkalową na tle innych? Tajemnica tkwi w zarówno w jej świetnej jakości jak i trwałości. Dodatkowo pościel perkalowa jest bardzo gładka i przyjemna w dotyku, dzięki czemu zapewnia wyjątkowy komfort i relaks. Do produkcji perkalu wykorzystuje się okrągłą nić - dzięki ciasnemu splotowi jest ona mocniejsza niż inne tkaniny z których produkuje się pościel. Pościel perkalowa jest bardzo łatwo w praniu, ale niestety łatwo się gniecie, dlatego wymaga prasowania. Dawniej pościel z perkalu była najczęściej dostępna w bieli. Obecnie bez trudu można znaleźć komplety pościeli perkalowej w różnych wzorach i kolorach.  

Świetna jakość i wyjątkowa trwałość pościeli z perkalu sprawia, że jest ona dość kosztowna, przez co uważana jest za ekskluzywną. Nie oznacza to, że musimy rezygnować z jej zakupu. Na rynku można znaleźć komplety pościeli z perkalu przecenione nawet o 40%.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.