Lodówki do 2000 złotych - jaką wybrać? Polecane modele

Szukasz funkcjonalnej i niezawodnej lodówki? Remontujesz kuchnię i szukasz nowego urządzenia? Zależy Ci na tym, by lodówka pasowała do kuchennej aranżacji i nie chcesz wydawać na sprzęt fortuny? Podpowiadamy, jak wybrać lodówkę za mniej niż 2000 złotych.

Lodówki do 2000 zł - najlepsze modele

LodówkaLodówka Fot. Homebook, materiały partnera

Nie wyobrażamy sobie kuchni bez lodówki. Choć, na co dzień nie zwracamy na ten fakt aż tak wielkiej uwagi, jej funkcje doceniamy w momencie, kiedy sprzęt się popsuje. Lodówka pozwoli na zachowanie świeżości potraw, schłodzenie, uchroni przed popsuciem, skwaszeniem. Jeśli chcesz kupić lodówkę, a na nowy sprzęt przeznaczasz maksymalnie 2000 złotych to świetnie trafiłeś. Do tej kwoty wybór urządzeń jest naprawdę spory.

Lodówki do 2000 zł - top oferty:

Lodówka do zabudowy czy wolnostojąca?

Idealna lodówka do kuchniIdealna lodówka do kuchni Fot. shutterstock

Najlepsze modele do 2000 zł:

Wszystko zależy od metrażu kuchni. Jeśli urządzasz kuchnię od samego początku, łatwo wkomponujesz model lodówki do zabudowy, należy o tym zadecydować już na etapie projektowania, by było idealnie wpasowane i pasowało pod kątem aranżacyjnym z pozostałymi sprzętami AGD. Lodówkę w takim przypadku możemy całkowicie zamaskować. Warto pamiętać, że w przypadku awarii będzie konieczny demontaż wielu elementów.

Modele wolnostojące w niczym nas nie ograniczają. Śmiało możemy wybierać różne szerokości, wysokości oraz typy urządzeń i ustawić w wybranym miejscu w kuchni. Urządzenia wolnostojące są zdecydowanie tańsze od tych do zabudowy.

Błędy popełniane przy zakupie lodówki

Do najczęściej popełnianych błędów zaliczamy wybór nieodpowiedniej wielkości sprzętu. Urządzenie powinno być dopasowane do potrzeb domowników. Nie może być zbyt duże, wiąże się to z wyższymi rachunkami za prąd. Optymalna pojemność to około 120 litrów na osobę.

Kolejną kwestią jest czynnik estetyczny. Urządzenie powinno być nie tylko praktyczne i funkcjonalnie ustawione, ale dopasowane do aranżacji kuchni: pasować do mebli i pozostałych sprzętów AGD pod względem kolorystycznym i stylowym.

Zwracajmy uwagę na wykończenie i wyposażenie lodówki. Duże znaczenie mają rodzaje półek i szuflady, które powinny być wykonane z wytrzymałego i łatwego do utrzymania w czystości materiału. Możliwość regulacji położenia półek, specjalne pojemniki na przykład na jaja czy butelki również zwiększą funkcjonalność urządzenia.

Nie kierujmy się jedynie ceną urządzenia. Najważniejszą kwestią jest oznaczenie klasy urządzenia (od A+++ do G). Urządzenia klasy A zużywają najmniej prądu.

Chłodziarka czy chłodziarka z zamrażarką?

Pierwszy dylemat podczas zakupu lodówki pojawia się, kiedy musimy zdecydować czy wybieramy klasyczną chłodziarkę czy chłodziarko-zamrażarkę. Urządzenia 2w1 są funkcjonalne i uniwersalne. Chłodziarko-zamrażarki, podzielone na dwie komory z drzwiczkami: jedna część do przechowywania świeżej żywności, druga do mrożenia. To praktyczne rozwiązanie, ponieważ urządzenie zajmuje w kuchni zdecydowanie mniej miejsca. Wybierać możemy spośród modeli pionowych, funkcja chłodzenia znajduje się na górze, a mrożenia na dole lub modele dwudrzwiowe, w których po jednej stronie jest lodówka, a po drugiej zamrażarka.

Zakup osobnej chłodziarki i zamrażarki sprawdzi się w lokalach gastronomicznych, gdzie jest więcej miejsca niż w domowej kuchni. Dwa urządzenia pobiorą zdecydowanie więcej energii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.