Designerskie sztućce. Niech twoja jadalnia wyróżni się stylem

Wioleta Bednarczyk/DZ
02.04.2020 16:05
Prezentujemy komplety złotych, miedzianych i srebrnych sztućców do przeróżnych jadalni. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Złote sztućce Modern Gold.Złote sztućce Modern Gold. Fot. Shutterstock

Przygotowujesz się do zakupu nowego kompletu sztućców? Postaraj się dokładnie przejrzeć ofertę, by sprawdzić propozycje od różnych marek. Często do wyboru są komplety, które obejmują różne ilości elementów. Dla dużej rodziny świetnie sprawdzą się większe zestawy. Są też marki, które oferują sprzedaż pojedynczych egzemplarzy. Warto na to zwrócić uwagę ponieważ jest to zawsze jakaś alternatywna kiedy trzeba dokupić kolejne sztuki. Dostępne są również różne style sztućców – od klasycznych o opływowych kształtach po nowoczesne formy. Są też komplety stylizowane i grawerowane. Wybór jest spory.

Złote i miedziane sztućce – Niech twoja jadalnia wyróżni się stylem

Moda na złoto i miedź nadal nie przemija. Można byłoby nawet zaryzykować stwierdzenie, że przeżywa swoje apogeum. We wnętrzach pojawia się coraz więcej złotych i miedzianych dodatków w każdej postaci. 

Srebrno-złote sztućce Avangarda Gold.Srebrno-złote sztućce Avangarda Gold. Fot. Dekoria

Złote i miedziane sztućce nie są przeznaczone wyłącznie dla jadalni glamour. Pięknie prezentują się na retro, rustykalnym i klasycznym stole. Dlatego warto mieć je w swoim domu. Modne są też modele srebrno-złote. To fajne rozwiązanie dla aranżacji minimalistycznych.

Srebrne sztućce – większe i mniejsze zestawy ze stali nierdzewnej

Marki dbają o klientów dlatego oferta sztućców jest bardzo wszechstronna, a modele w kolorze srebrnym należą do najpopularniejszych. Większość z nich wykonana jest ze stali nierdzewnej. Takie warto kupować, ale pamiętając jednocześnie, że nawet te najlepsze należy odpowiednio pielęgnować. 

Srebrne sztućce Cubism.Srebrne sztućce Cubism. Fot. Dekoria

Jak dbać o sztućce ze stali nierdzewnej?

  • Przechowuj sztućce w odpowiednich pojemnikach, które nie będą rysowały ich powierzchni
  • Używaj do mycia łagodnego płynu i miękkiej strony gąbki
  • Wycieraj do sucha szmatką, która dobrze chłonie wodę. Najlepiej po każdym myciu
  • Sztućce, które posiadają drewnianą rączkę myj ręcznie. Wtedy posłużą dłużej