Panele podłogowe w naturalnych odcieniach drewna - dom bliżej natury

Wioleta Bednarczyk/DZ
29.04.2020 14:15
Oto kolekcja paneli podłogowych, która wykorzystuje naturalne wzory drewna i jest zgodna z filizofią biophilic designu. Niech twój dom będzie bliżej natury!

Biophilic design, czyli wykorzystanie natury i wzorów ją naśladujących w projektowaniu domu. Jednym z najbardziej przełomowych momentów w tej filozofii były badania Rogera Ulricha z 1984 roku. Udowodniły, że widok za szpitalnym oknem bezpośrednio przekłada się na czas rekonwalescencji pacjentów po zabiegach chirurgicznych. Osoby, które obserwowały naturę zamiast muru, szybciej powróciły do zdrowia. Mniej więcej od tego momentu trend uwzględniający formy wzięte z natura, stał się tak ważny w koncepcjach projektowych domu. Nie od dziś też wiadomo, że kontakt  z naturą ma działanie terapeutyczne, redukuje stres, poprawia samopoczucie, produktywność i kreatywność, a nawet zmniejsza ból fizyczny.

Oliver Heath, który jest jednym z ekspertów od biophilic designu, a także architektem, założycielem Heath Design Ltd. uważa, że oprócz bezpośredniego kontaktu z żywą naturą bardzo istotne są też materiały i wzory, które ją naśladują. Nawet takie prowadzą do szczęśliwszego i zdrowszego życia. Dlatego drewno, wszelkie materiały drewnopochodne, jak panele podłogowe, zielone rośliny, kwiaty czy różnorodne kamienie i laminaty z ich wzorem powinny pojawić się w każdym domu. 

Panele podłogowe w supernaturalnych kolorach

Kolekcja podłóg laminowanych Super Natural Classic marki Krono Original przedstawia wzory, które często do złudzenia naśladują naturalne drewno. To panele podłogowe naturalne o podwyższonych walorach estetycznych i jakościowych. Ich design inspirowany jest najnowszymi trendami wnętrzarskimi, zarówno pod względem tekstury powierzchni, jak i formatu desek. Panele podłogowe naturalne to 9 różnych odcieni. 

Panele podłogowe Rusty Barnwood od Krono Original.Panele podłogowe Rusty Barnwood od Krono Original. Fot. Kronospan

Czym się jeszcze wyróżniają panele podłogowe z kolekcji Super Natural Classic? Wszystkie mają matową powierzchnię i nieco połyskujące pory, które doskonale oddają charakter naturalnych desek. To wzory z tzw. v-fugą na bocznych krawędziach.

Panele podłogowe Dąb Hillside od Krono Original.Panele podłogowe Dąb Hillside od Krono Original. Fot. Kronospan

Panele podłogowe Super Natural Classic z pewnością dodadzą przytulności i naturalności każdemu wnętrzu. Dzięki specjalnemu systemowi montażu "1clic 2go pure" ich układanie jest niezwykle szybkie i proste. Mają również powłokę antybakteryjną, która ogranicza rozwój bakterii i osiadanie kurzu. Panele podłogowe od Krono Original mają też wysokie parametry odporności na ścieranie, odkształcenia, zaplamienia, odbarwienia i wysoką temperaturę.

Więcej o: