Jak urządzić kącik kawowy w kuchni i salonie? Oto triki i inspiracje

VZ/DZ
02.07.2020 15:45
Kącik kawowy powinien być nie tylko praktyczny, ale też stylowy. Wtedy kawa smakuje zdecydowanie lepiej! Warto więc znaleźć wolną chwilę, by dobrze przemyśleć jego aranżację. Oto kawowe wskazówki i inspiracje.

Kuchnia z kącikiem kawowym.Kuchnia z kącikiem kawowym. Fot. Shutterstock

Kącik kawowy to nie tylko miejsce, w którym przyrządza się kawę. To również strefa, w której można się delektować wspaniałym smakiem i aromatem tego czarnego napoju. Najczęściej kącik kawowy aranżuje się w kuchni i salonie. Podpowiadamy, jak go stworzyć, by był praktyczny i stylowy. 

Jak urządzić kącik kawowy w kuchni? 

Miłośnicy kawy z pewnością nie wyobrażają sobie dnia bez tego napoju. Chcieliby przegotować w profesjonalnym ekspresie małe espresso, cappucino czy latte, jak z nowojorskiej Andrew's Coffee Shop. Dlatego kącik kawowy to dla nich ważna część domu. Najczęściej jest aranżowany w kuchni, gdzie można postawić ulubioną maszynę do kawy lub kawiarkę, jak również inne akcesoria potrzebne do jej przyrządzenia. Tylko jak go stworzyć, by był praktyczny, a jednocześnie stylowy? Zobaczcie!

Kącik kawowy zaaranżowany na blacie kuchennym.Kącik kawowy zaaranżowany na blacie kuchennym. Fot. Shutterstock

Domową kafeterię warto zorganizować na wyspie lub barku kuchennym. Tu można wygospodarować więcej miejsca, by postawić wszystkie ulubione akcesoria do kawy. W każdej chwili będą wraz z ekspresem pod ręką i nawet podczas przyrządzania posiłków będzie można sięgnąć po ulubioną kawę. 

Ekspres do kawy warto wybrać nie tylko pod kątem jego funkcji, ale również wyglądu i koloru. Dzięki temu będzie nie tylko sprzętem AGD do parzenia ulubionego czarnego napoju, ale też elementem wyposażenia kuchni, który przy okazji podkręci jej styl. Ekspres do kawy warto postawić na blacie, przy którym są też stylowe hokery, wazon z kwiatami i kilka ulubionych detali – pomoże to stworzyć stylowy i wygodny kącik kawowy. W takim kawa smakuje o niebo lepiej. 

Jak urządzić kącik kawowy w salonie? 

Kącik kawowy w salonie.Kącik kawowy w salonie. Fot. Shutterstock

Ważne jest też miejsce picia ulubionej kawy - chodzi przecież nie tylko o tę czynność, ale o pewien kawowy rytuał, który poprawia humor i odpręża. Dlatego kącik kawowy warto zaaranżować stylowo i wygodnie w miejscu, w którym najchętniej spędzamy wolny czas. Dla większości z nas jest to salon. Choć niektórzy nie wyobrażają sobie, by nie wypić kawy również na tarasie. W każdej ulubionej strefie kawowej nie powinno więc zabraknąć stolika kawowego i wygodnego krzesełka, fotela lub innego siedziska. Niekoniecznie trzeba stawiać tu ekspres, ale warto mieć takie elementy wyposażenia, które pozwolą zrelaksować się z kubkiem ulubionego czarnego napoju. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • popis.pasozyty

  Oceniono 4 razy 4

  A dlaczego kawę trzeba pić w kąciku?

 • ola_dom

  Oceniono 4 razy 4

  "Mamy niedrogie propozycje" - i SMEG za kilka tysięcy na zdjęciu ilustracyjnym :D
  Gratuluję... choć sama nie wiem już czego...

 • sokrates2.life

  0

  Zależy oczywiście, jak często się pije kawę - ale tylko kapsułkowy! Kawa zawsze świeża, zero problemów z czyszczeniem itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX