Jaki zlew kuchenny wybrać?

Zlew kuchenny to element wyposażenia, bez którego kuchnia nie będzie funkcjonalna. Nawet jeżeli posiadamy w domu zmywarkę, to nie zastąpi nam ona zlewu kuchennego. Zlewy kuchenne różnią się od siebie głównie kształtem, kolorem i materiałem z którego są zrobione. Nowoczesne zlewy posiadają wiele praktycznych funkcji, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Kuchnia to pomieszczenie w naszym domu, w którym bardzo ważna jest czystość, organizacja i funkcjonalność. Wyposażając kuchnię warto dobrać wszystkie elementy wyposażenia w taki sposób, żeby codzienne gotowanie i sprzątanie w kuchni nie było udręką. Pomoże nam w tym dobór odpowiedniego zlewu kuchennego. Na rynku mamy dostępne zlewy z ceramiki, stali lub kompozytów, Możemy też zdecydować jaki powinien być sposób montażu zlewu. Zlew kuchenny możemy zamontować na blacie lub pod nim. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jaki materiał wybrać

Rozmiar zlewu możemy bez problemu dopasować do naszych indywidualnych potrzeb, natomiast warto się zastanowić z jakiego materiału powinien być zrobiony zlew kuchenny. Pod tym względem wybór jest szeroki i możemy się zdecydować na jedną z poniższych opcji:

Zlew granitowy: granitowy zlew kuchenny będzie trwały i solidny. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia i zarysowania, a substancje kwasowe i zasadowe nie będą na niego oddziaływały. Do takiego zlewu można dobrać granitową baterię kuchenną, dzięki temu uzyskamy spójny efekt wizualny. Warto wspomnieć, że granitowe zlewy są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, spośród których każdy znajdzie model dopasowany do swoich preferencji. Zlew granitowy pasuje do wielu styli, świetnie się sprawdzi we wnętrzach urządzonych w stylu zarówno nowoczesnym jak i klasycznym.

Zlew kuchennyZlew kuchenny Fot. Merkury Market

Zlew chromoniklowy: główną zaletą tego zlewu jest duża odporność na działanie kwasów i zasad. Zlew ten będzie odporny na uderzenia, ścieranie i wysokie temperatury. Decydując się na zlew chromoniklowy warto wiedzieć, że wymaga on częstego czyszczenia, żeby nie zmatowiał.

Zlew emaliowany: emaliowany zlew łatwo utrzymać w czystości i nie widać na nim zacieków. Zlew taki jest mało odporny na uderzenia, które mogą powodować odpryski. Zlewy emaliowane powoli wychodzą z mody, jednak mają one swoich zwolenników.

Zlew kompozytowy: zlewy kompozytowe są wykonane z żywic syntetycznych i minerałów takich jak kwarc, granit i krzem. Materiał ten wygląda jak jednolity kamień. Jest bardzo odporny na ścieranie, uderzenia, zarysowania i wysokie temperatury. Zlew kompozytowy może być gładki lub nakrapiany jak granit. Warto wiedzieć, że o jakości tego zlewu decydują proporcje minerałów i żywic w materiale. Im więcej kompozyt ma minerałów, tym będzie on bardziej szorstki i trwały. Natomiast jeżeli będzie zawierał dużo żywicy, wówczas będzie lśniący i gładki.

Zlewozmywak jedno czy dwukomorowy?

Na runku są dostępne zlewy z jedną lub dwiema komorami. Zlewy jednokomorowe mogą być okrągłe lub prostokątne. Praktycznym wyborem pod względem pojemności będą zlewy prostokątne ponieważ ich głębokość znacznie ułatwia mycie większych przedmiotów, jak np. blacha do piekarnika, czy większe garnki. Zlewozmywak dwukomorowy to praktyczne rozwiązanie do większej kuchni i do takiej, w której nie ma zmywarki. Gdy w jednej komorze zalegać będą brudne naczynia, z drugiej będzie można korzystać w dowolny sposób.

Na który zlew kuchenny się zdecydujecie? Wysokiej jakości i solidne zlewozmywaki do Waszej kuchni znajdziecie w sklepach Merkury Market i na stronie merkurymarket.pl

Zlew kuchennyZlew kuchenny Fot. Merkury Market

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.