Wieszak do przedpokoju - znajdź idealny dla siebie już dzisiaj

Przedpokój to specyficzna przestrzeń naszego domu. Jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzimy i które widzą nasi goście, dlatego powinien być on wyjątkowo estetyczny i dekoracyjny. Ważne jest tez to, żeby nie był zagracony, bowiem zwykle jest to pomieszczenie niewielkie. Z uwagi na to, że to tutaj zostawiamy swoją wierzchnią odzież, przedpokój powinien być zaopatrzony w wieszak na ubrania. Jak jednak dobrać wieszak do przedpokoju, by stanowił on estetyczny dodatek i nie sprawiał wrażenia, ze nasz przedpokój jest ciasny? - sprawdź poniżej!

Meble do przedpokoju.Meble do przedpokoju. Fot. Abra Meble

O wieszakach słów kilka

Wieszaki do przedpokoju zwykle są dostępne w dwóch wersjach – wiszącej lub stojącej. Oba typy służą do tego samego w naszym domu – do odkładania na nich odzieży wierzchniej. Charakteryzują się jak całkowicie inną formą i nieco innymi możliwościami dodatkowymi. Te dodatkowe atuty sprawiają, że aby wybrać idealny wieszak do naszego przedpokoju, powinniśmy nieco poszukać dobrego modelu, dopasowanego dla nas. W ofercie sklepu internetowego Abra Meble odnajdziemy szeroki wybór wieszaków do przedpokoju. 

Wiszący wieszak do przedpokoju Wiszący wieszak do przedpokoju to idealna propozycja do niedużych pomieszczeń. Powieszony na ścianie zajmuje niewiele miejsca i pozwala na ekonomiczne zarzadzanie dostępną przestrzenią. Możemy zawiesić go na ścianie ponad szafką na buty, komodą lub pufą. Wieszaki takie są nie tylko funkcjonalne i oszczędne względem przestrzeni, ale również estetyczne. Często oprócz samego miejsca na wieszanie ubrań w wieszaku takim mamy zamontowane również lustro, które pozwala nam przyjrzeć się sobie tuż przed wyjściem do pracy lub na spotkanie z przyjaciółmi. 

Stojący wieszak do przedpokoju

Stojące wieszaki do przedpokoju mogą zostać umieszczone tam, gdzie mamy nieco więcej miejsca. Stojący wieszak to zazwyczaj dolna skrzynia lub siedzisko, nad którymi to zamocowana jest rama z wieszaczkami. Niektóre wieszaki mogą być bardzo rozbudowane – mieścić w sobie nawet małą szafkę lub wąską szafę i stanowią wtedy w przedpokoju formę niedużej garderoby. W takich szafkach lub zamykanych półkach możemy przechowywać buty lub drobne przedmioty, z których korzystamy tylko na zewnątrz, jak czapki, szaliki, chusty lub kaski rowerowe i kluczyki do samochodu. Oprócz takich szafek w konstrukcji stojącego wieszaka do przedpokoju może znajdować się również siedzisko lub skrzynia, do środka której możemy schować buty, a na której możemy usiąść i zmienić je przed wyjściem lub po wejściu do domu. Niektóre takie siedziska lub skrzynie są także tapicerowane, co zwiększa wygodę i komfort podczas siedzenia. Są przydatne również, gdy chcemy ułożyć na nich zakupy, zanim ściągniemy kurtkę lub płaszcz i przejdziemy ze sprawunkami do kuchni.

Materiały i konserwacja

Szary wieszak ścienny, szafa i szafka na buty.Szary wieszak ścienny, szafa i szafka na buty. Fot. Abra Meble

Wieszaki na ubrania do przedpokoju zazwyczaj wykonane są z drewna lub z płyty meblowej, a metalowe lub plastikowe są jedynie same uchwyty na ubrania. Ważne jest, abyśmy wybrali taki wieszak z takiego materiału, który posłuży nam w naszym domu przez długi czas. Solidny, wytrzymały surowiec będzie odporny na uszkodzenia. Dobrze jest tez zadbać o to, by i materiał wieszaka, jak i np. tapicerka siedziska były łatwe do czyszczenia i nie miały tendencji do wchłaniania wody.

Styl i aranżacja

Dobrze dobrany wieszak do przedpokoju, czy to wiszący, czy stojący, powinien ładnie wpasowywać się w całość pomieszczenia, w jego ogólny styl. Drewniane wieszaki polecane są zwłaszcza do wnętrza klasycznych, a metalowe – do tych nowoczesnych. Nowoczesne wnętrza odznaczają się tez prostotą w formie, natomiast wnętrza klasyczne lubią delikatne ozdobniki – takie tez zarazem powinny być nasze wieszaki. przede wszystkim jednak kupmy taki wieszak, który będzie nam się nie tylko podobał, ale będzie również funkcjonalny i odpowiedni do naszych potrzeb.

Sklep internetowy Abra jest bogaty w ofertę z wieszakami do przedpokoju. Czy chcemy wieszak stojący, czy wiszący, znajdziemy tutaj na pewno coś dla siebie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.