Jaki obrus na świąteczny stół będzie najlepszy? Oto 24 propozycje

Jaki obrus świąteczny będzie najlepszy w tym roku? Przedstawiamy 24 propozycje, które warto rozważyć. Są wśród nich te w eleganckiej i ponadczasowej bieli, ale również wzorzyste i w modnych barwach. Znajdziemy nie tylko gładkie modele, ale też produkty ze stylowym haftem. Modne i praktyczne.

Czy każdy bożonarodzeniowy stół musi być udekorowany obrusem? Nie, ale dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wigilii czy świąt bez niego, mamy ciekawe propozycje. Pomogą poczuć się wyjątkowo przy stole. Prezentujemy obrusy, które zadowolą różne gusta.

Obrus świąteczny: biały jest ponadczasowy i elegancki

Biel jest ponadczasowa - to jeden z bożonarodzeniowych kolorów, który symbolizuje dobre intencje. Dlatego obrus świąteczny w białym kolorze świetnie odnajdzie się w dekoracji bożonarodzeniowego stołu. Będzie również doskonałym tłem dla ozdób o rozmaitych barwach. 

Przedstawiamy biały obrus świąteczny: haftowany i gładki. Te propozycje warto wziąć pod uwagę stylizując świąteczny stół - ten duży, jak i ten mały, bo obrusy mają różne rozmiary. 

Biały obrus świąteczny.Biały obrus świąteczny. Fot. Shutterstock

Obrus świąteczny plamoodporny

Obrus świąteczny plamoodporny to dobry wybór na święta. W tym czasie zazwyczaj biesiadujemy w większych grupach niż a co dzień, a ryzyko rozlania napoju lub sosu jest dużo większe, zwłaszcza kiedy w domu są dzieci. Obrus świąteczny plamoodporny często pozwala na szybkie wyczyszczenie zabrudzeń bez konieczności wkładania go od razu do pralki. Wiele marek oferuje ciekawe produkty, które są nie tylko praktyczne, ale i stylowe. Mają modne kolory i wzory, dlatego świetnie nadają się na nakrycie bożonarodzeniowego stołu. 

Stół wigilijny w rustykalnym stylu.Stół wigilijny w rustykalnym stylu. Fot. Shutterstock

Obrus świąteczny: czerwony, zielony czy szary? 

Czerwień to zdecydowanie kolor Bożego Narodzenia, a niektórzy nie wyobrażają sobie nakrycia stołu w innym kolorze. W 2020 roku modny jest też obrus świąteczny zielony oraz w kratę. Te modele wprowadzają więcej sielskości do wnętrza. 

Obrus świąteczny na duży stół

Złoty, szary, turkusowy, a może czarny obrus z połyskiem ozdobi w Boże Narodzenie twoją jadalnię? Czemu nie! Jeśli lubisz te kolor, warto trochę poeksperymentować ze świątecznym nakryciem stołu i wybrać niestandardowy model obrusa świątecznego. Zobaczcie koniecznie, co mamy na duże stoły. Wybrane propozycje można połączyć z przeróżnymi dekoracjami i kolorami zastawy stołowej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA