Kuchnia 2021 roku. Oto nowe trendy, inspiracje i porady eksperta

Jaka jest najmodniejsza kuchnia 2021 roku? W tym roku stawiamy na funkcjonalność, organiczne formy, naturalne kolory oraz zaawansowane technologicznie wyposażenie. Kuchnia 2021 roku to miejsce komfortowe i designerskie.

Kuchnia 2021 roku.Kuchnia 2021 roku. Fot. Shutterstock

Kuchnia 2021 roku będzie blisko natury, na co wpłynęła aktualna sytuacja społeczno-gospodarcza. Pandemia koronawirusa, która wymusiła na nas częściową lub całkowitą izolację, ograniczenie kontaktów społecznych i dłuższe pobyty w domu, pozwoliła również na lepsze poznanie wad oraz zalet naszych wnętrz. Dlatego w 2021 roku jeszcze chętniej niż dotychczas będziemy sięgać po organiczne formy, naturalne kolory i zaawansowane rozwiązania techniczne, które zwiększą funkcjonalność pomieszczeń, nasz komfort w domu i pozwolą na bliskość z naturą. 

– Poprzedni rok dał wielu osobom możliwość poznania na nowo wnętrz swoich domów i mieszkań. Pęd życia i zgiełk miast w wielu przypadkach sprawiał, że wcześniej domownicy tak naprawdę rzadko korzystali z domowej przestrzeni, spędzając czas w pracy, restauracji czy galerii handlowej. Będąc w zamknięciu przez ostatnie kilka miesięcy, mieliśmy czas, by ustalić nowe priorytety i potrzeby – także te architektoniczne. Nieważne, czy zamierzamy zaprojektować, wyremontować czy doposażyć naszą kuchnię - od teraz większą uwagę poświęcimy na wybór rozwiązań, które maksymalnie ułatwią nam codzienne życie. Świadomiej podejdziemy do zakupu wszelkiego rodzaju sprzętów użytku domowego, zwracając uwagę nie tylko na jego design, ale także na ekonomiczność, funkcjonalność oraz głośność działania. Czas izolacji i dystansu społecznego sprawił również, że odczuwamy dużo większą potrzebę kontaktu z naturą, która również przekłada się na zmiany w aranżowaniu kuchennych wnętrz – mówi Kamila Prałat z firmy SOLGAZ, polskiego producenta sprzętu AGD.

Najmodniejsza kuchnia 2021 roku: trendy wykończeniowe

W tym roku coraz częściej będziemy rezygnować z minimalistycznych aranżacji. Style boho, vintage, retro i nowy glam, który jest pełen organicznych form, zdominuje nasze domy. Polskie kuchnie 2021 roku nabiorą wyrazistości, a nowe dekoracje nadadzą wnętrzom charakteru.

Polacy już w 2020 roku coraz częściej decydowali się na odważniejsze rozwiązania wnętrzarskie. Wybierali do swoich wnętrz ciemniejsze i zdecydowane kolory, takie jak granat, brąz, czerń czy butelkowa zieleń a także niebanalne i naturalne formy. Modna kuchnia 2021 roku również będzie wyróżniała się śmielszymi kolorami natury i rozwiązaniami z drewna czy naturalnego kamienia. Dlatego ponadczasowej bieli na szafkach kuchennych wykonanych z płyty wiórowej lub MDF-u w połysku będzie coraz mniej. 

Funkcjonalna i modna kuchnia 2021 roku: Trendy w AGD

W aranżacji kuchni 2021 roku ważny jest nie tylko styl - liczy się jej funkcjonalność, która wpływa zarówno na ergonomię przygotowywania posiłków, jak i wygodę wykonywania codziennych czynności. Dlatego bardzo istotny jest wybór sprzętów AGD: funkcjonalnych, innowacyjnych oraz w modnych kolorach - w tym roku dominuje czerń. 

Kuchnia 2021 roku z czarnym piekarnikiem i płytą gazową.Kuchnia 2021 roku z czarnym piekarnikiem i płytą gazową. Fot. SOLGAZ

– Innowacyjne wyposażenie kuchni ma przede wszystkim ułatwić codzienne gotowanie i pomóc w efektywnym wykorzystaniu naszego czasu oraz energii. Wybierając nowe sprzęty AGD najczęściej zwracamy uwagę na ich wygląd, a następnie na klasę energetyczną. Ważnym czynnikiem są także dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym korzystanie z kuchni będzie czystą przyjemnością. Płyty kuchenne z możliwością ustawienia wybranego programu, blokada rodzicielska czy bezdotykowe zarządzanie, to wyróżniki nowoczesnych rozwiązań, które w kuchni 2021 roku będą coraz popularniejsze. Najnowsze projekty kuchni pokazują także, że coraz chętniej decydujemy się na czarne wyposażenie w postaci sprzętów AGD i dodatków. Idealnie zgrywa się ono ze stylem nowoczesnym, industrialnym czy boho – dodaje Kamila Prałat, ekspertka z firmy SOLGAZ. 

Kuchnia 2021 roku: W stronę gazu

W ostatnich czterech latach ceny prądu w Polsce wzrosły, aż o 10 % – podaje Urząd Regulacji Energetyki. Natomiast od 1 lipca 2020 roku ceny gazu spadły o 10,6 %. Dlatego zwiększające się koszty prądu sprawiają, że prywatni inwestorzy coraz częściej wracają do rozwiązań zasilanych gazem, które kiedyś cieszyły się ogromną popularnością. To obecnie najtańszy sposób na zasilanie kuchni 2021 roku. Dlatego w tym roku Polacy chętniej będą kupować sprzęt AGD zasilany gazem, m.in. piekarniki z dodatkowymi możliwościami, m.in. termoobiegiem oraz montażem dysz, doprowadzających gaz zarówno na dole, jak i na górze urządzenia.

Innowacyjna technologia dotyczy również gazowych płyt kuchennych bez płomieni, w których paliwo ukryte jest pod taflą szkła. To nie oznacza jednak, że modele indukcyjne będą już passe. Jedne i drugie świetnie udekorują kuchnię 2021 roku. 

Kuchnia z płytą gazową bez płomieni - Innova Premium. Kuchnia z płytą gazową bez płomieni - Innova Premium.  Fot. SOLGAZ

– Nowoczesne rozwiązania zasilane gazem nie mają wiele wspólnego ze starymi sprzętami, ponieważ wyróżnia je wyjątkowy design, zdecydowanie większa funkcjonalność oraz gwarancja bezpieczeństwa – dodaje Kamila Prałat. 

Kuchnia 2021: trendy i piękne aranżacje zachęcają do odważniejszych rozwiązań w domu, ponieważ w tym roku to miejsce nie tylko designerskie, ale bardzo komfortowe!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.