Pościel dla dzieci do 50% taniej! Motyw w dinozaury dla chłopca, w jednorożce dla dziewczynki

Mówi się, że jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. I jest w tym dużo prawdy! Jeszcze większą uwagę powinnaś przywiązywać do tego, jak i w czym śpi twoje dziecko. Pościel dla dzieci powinna być wzorzysta, wesoła, w jasnych kolorach. Wybraliśmy świetne modele w dinozaury, lamy, jednorożce i inne motywy idealne dla najmłodszych - teraz nawet do 50% taniej!

Pościel dla dzieci z dinozaurami

Zastanawiasz się,aką pościel dla dzieci wybrać? Zanim skupisz się na zdobiących ją motywach, zwróć uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana. Powinien on wyróżniać się kilkoma cechami, takimi jak:

  • naturalność - zazwyczaj przekłada się ona zarówno na komfort użytkowania, jak i funkcjonalność;
  • higroskopijność - w nocy dziecko może się spocić, dlatego ważne jest, aby tkanina pościelowa miała zdolność odprowadzania wilgoci z powierzchni ciała naszej pociechy;
  • optymalny poziom przewodzenia ciepła - dobrze, jeśli pościel gwarantuje odpowiedni komfort cieplny w chłodniejsze noce, a dzięki przewiewności nie jest zbyt ciepła dla dziecka;
  • brak w składzie substancji, które mogłyby uczulić dziecko lub doprowadzić do podrażnienia jego delikatnej skóry.

Podsumowując, rodzice najchętniej wybierają dla dzieci pościel z naturalnej tkaniny bawełnianej, a także komplety z jerseyu (zwłaszcza o grubszym splocie, decydującym o wytrzymałości), flaneli (te szczególnie nadają się jako pościel na zimę) oraz z kory.

Pościel dla dzieci z jednorożcem

Nawet dwu- lub trzyletnie dziecko potrafi mieć swoje zdanie na temat zabawek, ubranek i innych elementów, które go bezpośrednio otaczają - tak samo jest z pościelą. Dziecko będzie niechętnie kładło się do łóżka, jeśli pościel dla dzieci nie będzie miała zachęcającego wyglądu. Usypianie malucha ułatwi komplet kolorowy, pełen barwnych postaci lub ten z ulubionym bajkowym bohaterem. Chłopcom szczególnie spodoba się motyw dinozaurów, samochodzików czy piłek. Dziewczynki nie będą mogły przestać wpatrywać się w pościel dla dzieci z jednorożcem, lamą, kotkami i innymi słodkimi zwierzaczkami. Teraz świetne komplety pościeli możesz kupić nawet do 50% taniej!

Pościel dla dzieci - jak o nią dbać?

Wybrałaś już odpowiednią pościel dla dzieci? Podpowiemy ci, jak o nią dbać! Wszystko oczywiście zależy od wieku twojej pociechy. Przykładowo: pościel niemowlaka należy prać raz w tygodniu, stosując specjalne płyny do prania i najwyższą temperaturę, na jaką zezwala producent danego materiału. Musisz pamiętać, że skóra noworodka jest cienka i dużo bardziej narażona na bakterie niż skóra dorosłych, dlatego też po każdym praniu pościel należy bezwzględnie wyprasować. W pierwszych miesiącach życia sterylne i higieniczne środowisko wokół malucha to sprawa priorytetowa. Jak często zmieniać pościel rocznego malucha i dwulatka? Pościel dla starszych dzieci i młodzieży należy prać co około 2-3 tygodnie, przedszkolaków zaś co 3-4 tygodnie. Należy zawsze mieć zapasową pościel oraz wkłady do niej na wypadek pobrudzenia. Pamiętaj także o tym, że pościel twojego malucha musi być zawsze sucha, nie możesz dopuścić, by zajęła ją nawet w najdrobniejszym stopniu wilgoć. Na bieżąco, codziennie należy ją także wietrzyć, gdyż zapobiega to rozprzestrzenianiu się roztoczy i innych alergenów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.