Wzorzysty obrus ogrodowy nawet 60% taniej! Ten w kawiaty jest idealny na lato

Kto powiedział, że obrus ogrodowy musi być brzydki, nudny i bez wyrazu? Wybierając wzorzyste modele udowadniamy, że taki dodatek jak najbardziej może być ładny i dodawać uroku. Obrus z motywem florystycznym świetnie sprawdzi się na wiosnę! Sprawdź, jakie jeszcze modele wybraliśmy - kupisz je nawet 57% taniej.

Obrus ogrodowy to bardzo istotny element zarówno dekoracyjny, jak i praktyczny. Zwłaszcza jeśli planujesz imprezę w plenerze. Odpowiednio dobrany świadczy o wyczuciu stylu i dobrym guście. Obrus jest elementem tworzącym odpowiednią oprawę stołu. Pięknie nakryty spotykamy nie tylko w eleganckich salonach czy stylowych jadalniach. To, jaki obrus na stół wybierzesz, ma znaczenie także na przyjęciach w ogrodzie czy na tarasie. Na co dzień, kiedy ogrodowy stół służy tylko do szybkiego wypicia kawy, przywiązujesz zapewne nieco mniej uwagi do wyboru nakrycia. Jeśli jednak planujesz zorganizować np. urodziny w ogrodzie, obrus ogrodowy odgrywa już znaczącą rolę. Jaki wybrać? Podpowiadamy!

Obrus ogrodowyObrus ogrodowy Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Obrus ogrodowy - wybierz materiał

Szykujesz przyjęcie w ogrodzie? Nie zapomnij o odpowiednim obrusie. Wybór tkaniny w dużej mierze zależy od charakteru imprezy. Uroczysty rodzinny obiad wymaga eleganckiego nakrycia stołu i w tym wypadku dobrze sprawdzi się naturalna tkanina - len lub bawełna. Jeśli zależy ci na stylowej dekoracji, możesz na stole położyć bieżnik. Musisz jednak pamiętać, że naturalne tkaniny łatwo się brudzą, ale ogrodowy savoir vivre jest mniej rygorystyczny niż salonowy. Jeśli planujesz przyjęcie dla dzieci lub grilla, postaw na obrus plamoodporny. Taki obrus ogrodowy jest wykonany z tkaniny poliestrowej zabezpieczonej powłoką teflonową. Dzięki temu w głąb włókien nie dostaje się brud, tłuszcz oraz płyny. Jeśli przypadkowo rozleje się sok, z łatwością pozbędziesz się zabrudzenia za pomocą ręcznika papierowego.

Wielokolorowy obrus w kwiaty.Wielokolorowy obrus w kwiaty. Fot. Really Nice Things

Obrus ogrodowy - wybierz rozmiar

Stół ogrodowy pozostawia więcej możliwości aranżacyjnych niż ten w salonie bądź jadalni. Nakrywanie go nie podlega tak rygorystycznym zasadom. Są jednak reguły, których warto przestrzegać, by osiągnąć wymarzony efekt. Dość oczywistym jest to, że kształt obrusa i stołu powinny do siebie pasować. Na okrągły stół nie kładzie się prostokątnego obrusa i odwrotnie. Można jednak z przymrużeniem oka podejść do zasady, że obrus ogrodowy musi zwisać równo z każdej strony stołu. Powinien, ale tylko pod warunkiem, że będziesz przy takim stole siedzieć. Jeśli natomiast stół ogrodowy ma być miejscem, na którym ustawisz przekąski i napoje, możesz przy nakrywaniu go popuścić wodze fantazji. Jednak dowolność dekoracji nie zwalnia z ustalenia rozmiaru obrusa. Powinien on być dobrany tak, by przykrywać cały stół. O ile zwisy po bokach mogą mieć różną długość i nie będzie to błędem, to pozostawienie części stołu bez obrusa jest traktowane jako faux pas.

Obrus ogrodowy - wybierz wzór

W wystroju wnętrz kierujesz się najnowszymi trendami i najbliżej ci do nowoczesnego stylu? W takim razie z pewnością przypadną ci do gustu obrusy zdobione barwnymi, kwiecistymi wzorami bądź motywami rodem z tropikalnej dżungli. Jeśli mimo poszukiwań nie będziesz mogła znaleźć obrusa, którego wzór i kolorystyka skradnie twoje serce, nie martw się. Równie dobrze możesz jako nakrycie wykorzystać zasłonę. Jej rozmiar nieprzystający do wymiarów stołu nie jest żadnym problemem. Materiał może opadać swobodnie na ziemię, przykrywając nie tylko cały stół ogrodowy, ale także nieco przestrzeni wokół niego - efekt jest naprawdę świetny. Tkanina na stole może być też luźno zmarszczona. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak jedynie w przypadku, kiedy na stole planujesz położyć np. drobne przekąski czy owoce. Rozłożenie na stole całej zastawy obiadowej i zjedzenie przy takim nakryciu obiadu, może być nie lada wyzwaniem. Jeśli jednak wzorzysty obrus ogrodowy nie wpisuje się w twoją estetykę, zawsze możesz postawić na jednolity dodatek. Jakiego z nich byś nie wybrała, kupisz je nawet do 57% taniej!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.