Podstawka pod monitor i na laptop. Mamy modele, które umilą pracę i zredukują zbędne bóle

Podstawka pod monitor i na laptop to świetne akcesorium, które zwiększa komfort pracy i zapewnia lepszą pozycję ciała podczas pracy przy komputerze. Nie jest droga, a bardzo się przydaje. Wybraliśmy top 18 modeli.

Podstawka pod monitor komputera i na laptop to świetne rozwiązanie, które umila i wspomaga bezpieczną dla zdrowia pracę. Do wyboru jest wiele różnorodnych modeli, a niektóre z nich można kupić teraz z rabatem. Oto top 18. 

Dlaczego warto mieć podstawkę pod monitor i na laptop?

Dzięki podstawce pod monitor komputera i na laptop, sprzęt można mieć na wysokości oczu, co wspomaga prawidłową postawę ciała podczas pracy przy biurku lub stoliku. Redukuje bóle karku, kręgosłupa, także stawów rąk i dłoni oraz zapobiega zmęczeniu oczu. Podstawka pod monitor zwiększa komfort pracy w łóżku czy na kanapie i pozwala lepiej zaprezentować się przed kamerą, na przykład podczas rozmów z pracodawcą. W czasie wideokonferencji wyglądamy korzystniej niż wtedy, gdy urządzenie pokazuje nas "od dołu". Dlatego podstawkę pod monitor polecamy wszystkim, którzy codziennie przez kilka godzin pracują przy komputerze lub na laptopie. 

Jakie podstawki pod monitor i na laptop są najlepsze? 

Podstawka pod monitor lub na laptop może być wykonana z różnych materiałów, może mieć także inne funkcje niż tylko podtrzymywanie i podwyższanie komputera. Wbudowany hub USB, czytnik kart pamięci, który pozwala na podłączenie większej liczby urządzeń zewnętrznych (m.in. dysków, telefonów, aparatów, kamery, drukarki), także port szybkiego ładowania czy ładowarka indukcyjna przydadzą się w pracy przy biurku.

Podstawka pod monitor z drewna i materiałów drewnopochodnych jest solidnie i stylowo wykonanym produktem. Oprócz wszystkich wymienionych wyżej funkcji, dodatkowo pozwala na schowanie myszy i klawiatury, a także położenie telefonu i akcesoriów do pisania. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić sporo miejsca na biurku. Antypoślizgowe nóżki utrzymają podstawkę pod monitor w jednym miejscu, co chroni blat biurka przed zarysowaniami. 

Drewniana podstawka pod monitor POUT Eyes8 z szybką ładowarką i bezprzewodowym ładowaniem urządzeń.Drewniana podstawka pod monitor POUT Eyes8 z szybką ładowarką i bezprzewodowym ładowaniem urządzeń. Fot. Sferis

Podstawka pod monitor i na laptop: chłodząca, z regulacją wysokości i nachylenia

W ofercie producentów do wyboru jest sporo podstawek pod monitor i na laptop. Nie warto kupować najtańszych modeli z plastiku, mogą okazać się bardzo nietrwałe i niewygodne. Lepiej zainwestować w produkty, które posłużą dłużej, a przy okazji ulepszą pracę - ciała i komputera. Dobrym wyborem będzie podstawka na monitor z regulacją wysokości, nachylenia i chłodząca. Sprawdzi się na biurku, a także podczas pracy w łóżku lub na sofie. 

Drewniana podstawka na laptopa POUT Eyes8.Drewniana podstawka na laptopa POUT Eyes8. Fot. Sferis

Podstawka na monitor i laptop z funkcją chłodzenia umożliwi szybszą pracę komputera, ponieważ redukuje możliwość jego przegrzania. Podczas jej wyboru warto zwrócić uwagę na moc i głośność pracy wentylatorów. Podstawka pod monitor i laptop z funkcją chłodzenia powinna mieć też port USB, by można było podłączyć do niej komputer. Cena? Dobra! Chłodzące podkładki pod monitor i laptop zazwyczaj kosztują od 20 do 100 zł. Każdy pracuś, który siedzi co najmniej kilka godzin przed komputerem, powinien taką mieć, nie tylko ze względu na lepszy komfort pracy, ale redukcję niepotrzebnych dolegliwości ciała spowodowanych pracą w pozycji siedzącej.  

Podstawka na laptopa z regulacją wysokości.Podstawka na laptopa z regulacją wysokości. Fot. Shutterstock

Podstawka pod monitor i na laptop może być składana. Takiej można używać nie tylko w domu, ale w pracy lub na wyjeździe. Najlepiej, by miała rozkładane nóżki i kilka poziomów nachylenia, co zwiększy komfort pracy i zapewni lepszą pozycję ciała podczas pracy na notebooku. 

Ile kosztuje podstawka pod monitor i laptop? 

Przedział cenowy jest spory. Podstawkę pod monitor i na laptop można kupić już za 20 zł. Droższe modele mogą kosztować nawet ponad 600 zł. Takie podstawki pod monitor i laptop mają zazwyczaj dodatkowe opcje i lepsze materiały. Uważamy jednak, że warto dołożyć trochę więcej, by cieszyć się lepszym komfortem pracy, a także zdrowiem, które jest bezcenne. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.