Pablo Picasso - słynne obrazy odmienią wygląd mieszkania

Pablo Picasso to artysta znany i uwielbiany. Jego obrazy są wyjątkowe, pełne oryginalności i niepowtarzalności. Często wybierane są do dekoracji nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Wybraliśmy dla was najciekawsze obrazy lubianego artysty, które odmienią wygląd mieszkania.

Pablo Picasso - wybitny artysta XX wieku

Pablo Picasso to artysta, którego śmiało można nazwać jednym z najwybitniejszych malarzy XX wieku. Ceny obrazów malarza sięgają zawrotnych sum, sprzedawane są za setki milionów dolarów. W czym tkwi fenomen artysty? Często można spotkać się z opinią, że dzieci w przedszkolu malują lepiej niż on. Dlaczego?

Picasso był malarzem kubistycznym. Kubizm to kierunek w sztuce, który odrzuca tradycyjny i stosowany od wieków sposób przedstawiania na obrazie przedmiotów oraz stosunków w przestrzeni. Malarz uważał, że nie da się namalować fragmentu natury nieruchomym spojrzeniem, patrząc w jeden punkt, dlatego z każdym spojrzeniem zmienia się perspektywa autora. Obrazy Pablo Picasso dają wrażenie, że patrząc na przedmioty, które się na nich znajdują oglądamy je z różnych stron: z góry, od dołu, z przodu.

Artysta niweczył proporcje wszystkich przedmiotów i zaprzeczał naturalnym zasadom budowy ludzkiego ciała. Odrzucając dawne wzorce i proponując nowe stworzył obrazy ponadczasowe, których popularność nie zamierza przeminąć. Było to zadanie celowe i to właśnie na tym polega fenomen twórczości Pablo Picasso. Mimo, że obrazy Picasso są dość nietypowe, cieszą się ogromną popularnością.

Portret Pablo PicassoPortret Pablo Picasso Fot. empikdom

Pablo Picasso - najsłynniejsze obrazy

Pablo Picasso w ciągu swojego życia stworzył mnóstwo prac. Każdy z nas jest w stanie wybrać te lepsze i gorsze. Jakie obrazy są najsłynniejsze? Jednym z nich jest oraz Panny z Avignon - ten obraz został uznany najbardziej wpływowym dziełem sztuki ostatnich 100 lat, jest jednym z najcenniejszych zbiorów muzeum w Nowym Jorku. To malowidło prezentujące pięć prostytutek, ich sylwetki są zgeometryzowane, a twarze przypominają maski - obraz w momencie powstania był bardzo kontrowersyjny pod względem artystycznym oraz społecznym.

Na uwagę zasługuje także obraz Kobieta przed lustrem, której jedna połowa twarzy namalowana jest za pomocą cienkich linii, a druga grubych. Twarz kobiety w lustrze jest abstrakcyjna i wydaje się starsza. Obraz nie daje iluzji przestrzeni, Picasso nie zastosował perspektywy, ani światłocieni, dzięki czemu obraz jest abstrakcyjny.

W nowoczesnych aranżacjach często pojawiają się obrazy Pablo Picasso z serii Jedną linią - są to plakaty w ramach tworzone rzeczywiście za pomocą jednej kreski, są bardzo minimalistyczne. Idealnie sprawdzą się w aranżacjach, w których zależy nam na delikatnej dekoracji.

Obrazy Pablo PicassoObrazy Pablo Picasso Fot. empikdom

Słynne obrazy Picasso - gdzie pasują?

Obrazy Pablo Picasso stanowią świetną dekorację ścienną. Oryginały są niesamowicie drogie, jednak w sklepach stacjonarnych z artykułami dekoracyjnymi oraz sklepach internetowych bez trudu znaleźć można reprodukcje, wydruki na płótnie, a także plakaty ze znanymi grafikami. Obrazy artysty różnią się stylami, kolorami oraz rozmiarami. Każdy ma okazję znaleźć coś dla siebie, ponieważ Picasso tworzył obraz różnokolorowe, ale też takie w stonowanych barwach.

Obrazy artysty sprawdzą się w każdym pomieszczeniu w domu. Śmiało możemy je zawiesić w salonie, dedykując ścianę twórczości tego znanego artysty. Plakat z twórczością Pablo sprawdzi się również w przedpokoju, gabinecie czy pokoju dziennym.

Słynne obrazy są w stanie odmienić wygląd mieszkania. Pasują one zarówno do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, skandynawskich, ale i aranżacji klasycznych, wystarczy znaleźć obraz o odpowiednim motywie i kolorystyce. Obrazy i plakaty w kolorowych barwach będą strzałem w dziesiątkę, jeśli zależy nam na rozświetleniu mieszkania, nadaniu mu niepowtarzalności, radości i koloru. Miłośnicy stonowanego wystroju również znajdą coś dla siebie. W takim przypadku polecamy wybierać wydruki artysty na płótnie, które charakteryzują się dyskretnymi, stonowanymi barwami, które będą neutralne i klasyczne, a jednocześnie świetnie sprawdzą się jako dekoracja na ścianie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA