Stylowa i dobra waga kuchenna przydaje się w domu. Te top 18 nie rozczaruje

Dobra waga kuchenna powinna być przede wszystkim precyzyjna, solidnie i ładnie wykonana. Jeśli ma służyć do przygotowywania każdego posiłku, warto postawić na model z kilkoma dodatkowymi funkcjami, jak mierzenie wartości kalorycznej czy odżywczej. To się przydaje osobom, którym zależy na zbilansowanej diecie. Zobaczcie nasze top 18 stylowych i dobrych wag kuchennych.

Waga kuchenna w stylu retro.Waga kuchenna w stylu retro. Fot. Shutterstock

Dobra waga kuchenna przydaje się w kuchni, zwłaszcza jeśli często gotujesz w domu i dbasz o swoją dietę. Dzięki niej w łatwy sposób można odmierzyć potrzebne do przyrządzania różnych dań składniki lub porcje, które są potrzebne do stworzenia zbilansowanego posiłku. Dokładna waga kuchenna przyda się również podczas pieczenia ciast czy chleba. Dlatego warto ją mieć w domu. Zobaczcie modele, które wybraliśmy - one mają też świetny styl! 

Dobra waga kuchenna? Mechaniczna w stylu retro i vintage pięknie ozdobi kuchenny blat

Waga kuchenna mechaniczna to klasyk. Ma bardzo prostą konstrukcję, z odważnikiem w środku, który wskazuje wagę produktów za pomocą wskazówki. Wiele takich dobrych wag kuchennych wyróżnia też doskonały styl retro i stalowe, nierdzewne materiały, z których są wykonane. W ofercie producentów dostępne są również tańsze modele wykonane z tworzyw sztucznych czy silikonu. Największą zaletą dobrej wagi kuchennej w stylu retro jest design. Ten produkt ozdobi każdą kuchnię, która lubi produkty z dawnych lat. Wady wagi kuchennej mechanicznej? Nie odmierzają z idealną precyzją, z góry warto założyć granicę błędu około 10-20 g. 

Waga kuchenna elektroniczna - nowoczesny sprzęt z dodatkowymi funkcjami

Dobra waga kuchenna elektroniczna z dużą precyzją pokazuje wynik na wyświetlaczu i jest wykonana z porządnych materiałów. W dodatku te droższe modele mają o wiele więcej funkcji niż tylko ważenie produktów. Pokazują często ich wartości kaloryczne i odżywcze, a w przypadku płynów nawet ich objętości. Dobre wagi kuchenne mogą mieć również funkcję timera, który sprawdzi się podczas gotowania i pieczenia, dodawania kolejnych składników, także opcję automatycznego wyłączania i wskaźnik zużycia baterii. Wszystkie nowoczesne wagi kuchenne mają minimalistyczny design i różne kolory. Z łatwością można wybrać model, który najlepiej pasuje do aranżacji kuchni. Dobra waga kuchenna, która działa zazwyczaj dzięki bateriom, pomoże dokładnie dobrać składniki. 

Nowoczesna waga kuchenna.Nowoczesna waga kuchenna. Fot. Shutterstock

Elektroniczne, dobre wagi kuchenne mogą mieć miskę lub też nie. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które przydaje się do zważenia większej ilości produktów. Dobra waga kuchenna z miską pozwoli też zważyć sypkie produkty. Na płaskich modelach trzeba je najpierw umieścić w jakimś naczyniu, a potem pamiętać, by odliczyć jego wagę od końcowego wyniku. 

Jak wybrać dobrą wagę kuchenną? 

Najpierw warto zastanowić się nad rodzajem posiłków, do których przygotowywania, będzie wykorzystywana. Jeśli ma to być wyłącznie pieczenie ciast, warto postawić na model z pojemnikiem. Jeśli wagi kuchennej będzie się używało do przygotowywania wszystkich posiłków, warto wcześniej sprawdzić czy na pewno działa precyzyjnie. Jeśli celem jest nie tylko ważnie produktów, ale mierzenie ich wartości kalorycznej i odżywczej, warto wybrać dobrą wagę kuchenną, która ma takie funkcje.

Przed zakupem należy się też zastanowić nad jej miejscem w kuchni. Jeśli ma stać na blacie, warto postawić na nie tylko na dobrą wagę kuchenną, która ma świetne funkcje, ale również na taką, której design będzie też dekoracją.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.