Poduszki do legowiska - jak wybrać idealne posłanie dla pupila?

Psy i koty spędzają mnóstwo czasu w domu. Niejeden zwierzak uwielbia spać ze swoim właścicielem. Choć są zwolennicy oraz przeciwnicy tego zwyczaju, każdy pupil powinien mieć swoje miejsce do odpoczynku, w którym poczuje się bezpieczenie. Komfort zapewni poduszka do legowiska. Jak wybrać idealną? Gdzie ustawić legowisko pupila? Podpowiadamy!

Poduszki do legowiska- legowisko ponton - dlaczego warto go wybrać?

Wybór legowisk dla czworonogów jest ogromny. Znajdziemy legowiska z poduszkami, budki, kosze. Pięknie prezentują się wiklinowe kosze. Poduszka do legowiska wiklinowego powinna być idealnie dopasowana rozmiarem. Mimo wszystko pies czy kot może uznać takie legowisko za niewygodne, nie ma sensu zmuszać go do spania w nim na siłę. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie dużej poduszki do legowiska, która świetnie spełni swoją rolę sama. Poduszki do legowisk przypominają zwierzakom koce, dzięki czemu są często wybierane. Takie posłanie często określane jest pontonem. Dlaczego warto go wybrać?

Poduszki do legowiska, inaczej pontony są coraz bardziej popularne. Umożliwiają pupilowi dobranie sobie odpowiedniej i najbardziej wygodnej pozycji do snu. Poduszki do legowisk dostępne są w wielu rozmiarach: od najmniejszych: dla kotów i psów małych ras, po największe, na przykład dla psów bernardynów czy wyżłów.

Sama poduszka do legowiska ma wiele zalet. W legowiskach z poduszką tworzą się szpary - gdzie gromadzi się mnóstwo sierści i brudu. Wybierając samą poduszkę unikniemy tego. Poduszki mają ergonomiczne wypełnienie i najczęściej prostokątny kształt. Prosta forma sprawia, że pasują do każdego wnętrza.

Poduszka do legowiskaPoduszka do legowiska Fot. empik

Poduszka do legowiska dla psa i kota - jak wybrać idealną?

Warto znać kilka kwestii, by wybrać idealne poduszki do legowiska dla swoich psów i kotów. Poduchy do legowiska powinny być przede wszystkim trwałe. Warto zwrócić uwagę na odporność materiały, tak, by pupil nie rozerwał go, gdy zaczepi ostrymi pazurami. Najlepiej sprawdzi się materiał z eko-skóry lub tkaniny technicznej PCV.

Istotną kwestią jest dopasowanie poduszki do legowiska do rozmiarów zwierzaka. Pamiętaj, że zupełnie inaczej wybiera się poduchę dla szczeniaka i kotka, a inaczej dla dorosłego psa czy kota. Czworonogi śpią najczęściej od 14 do 16 godzin w ciągu doby. Wybierając legowisko, warto zwrócić uwagę w jakiej pozycji najczęściej śpi dany pupil. Koty uwielbiają spać w kłębku, dzięki czemu potrzebują niedużo miejsca, świetnie czują się w legowiskach budkach - w takim również przyda się poduszka do legowiska. Z kolei psy uwielbiają spać na boku, rozłożone na płasko. Najczęściej wybierają do spania kanapę lub podłogę. Warto zadbać, by pies miał na tyle duże posłanie, by mógł na nim swobodnie się wyciągnąć i komfortowo wypoczywać. Poduszka do legowiska powinna mieć odpowiednią grubość, by zapewnić zwierzęciu komfort termiczny i izolację od podłoża.

Dobrym rozwiązaniem będzie legowisko wodoodporne oraz takie, które można uprać w pralce. Posłania, które można prać bardzo często mają na sobie pokrowiec, który swobodnie można zdjąć i wyczyścić.

Wybierając poduszki do legowiska warto wziąć pod uwagę wygodę, ale i kolorystykę posłania. Ładna i wygodna poduszka do legowiska sprawi mnóstwo radości naszemu zwierzakowi, jak również nam, jeśli będzie świetnie harmonizowało z kolorem mebli i ścian w naszym domu. Wybór legowisk i ich gama kolorystyczna jest naprawdę szeroka. Kolor poduszki do legowiska powinien być zbliżony do koloru sierści psa, ponieważ wtedy mniej widoczne są zanieczyszczenia. Natomiast kolorowe posłania mogą drażnić psa. Stonowane legowiska w odcieniach brązu, czerni i beżu będą doskonale komponowały się z wystrojem całego domu.

Poduszka do legowiskaPoduszka do legowiska Fot. empik

Legowisko dla pupila - gdzie ustawić?

Pamiętajmy, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jeśli odpowiednio zadbamy o jego komfort, odwdzięczy nam się bezgraniczną miłością. Legowisko pupila powinniśmy ustawić w miejscu, w którym pupil najczęściej przebywa. Ważne jest, by miał towarzystwo. Jeśli pupil czuje obecność człowieka, czuje się bardziej bezpiecznie. To szczególnie ważne nawet, jeśli właścicieli nie będzie w domu. Warto również pamiętać, by posłanie czworonoga zostało ustawione w cichym i spokojnym kącie mieszkania. Nie ustawiajmy go w pobliżu kaloryfera, narażając pupila na gorąco. Najlepiej wybrać miejsce z dala od drzwi. Istotne jest, by w pobliżu legowiska nie znajdowały się głośniki, ani pomieszczenia, w których przez długi czas świeci się światło.

Poduszka do legowiskaPoduszka do legowiska Fot. empik

Copyright © Agora SA