Urządzenia i garnki wielofunkcyjne: top 18 do owoców morza, serów, mięs i soków

Własne masło, szynka, świeże i smaczne wędzonki, pyszne małże i mule, a może tłoczone, zdrowe soki o każdej porze dnia i na wyciągnięcie ręki? Wybraliśmy urządzenia i naczynia, dzięki którym będzie można je przygotować we własnym domu. Ceny? Dobre.

Małże z pietruszką.Małże z pietruszką. Fot. Shutterstock

W domu warto mieć nie tylko standardowe garnki z pokrywką i patelnie. Są też takie naczynia, które ułatwiają i przyspieszają przygotowanie konkretnych produktów i potraw. Wśród nich warto wymienić garnek wielofunkcyjny z koszem i szynkowarem, do przygotowania małż, gotowania długich warzyw i produktów, jak spaghetti, a także te do krótkiego makaronu czy też modele do gotowania na parze. 

Jeśli jesteś średniozaawansowanym albo profesjonalnym kucharzem, polecamy też urządzenia wielofunkcyjne, które pomogą przygotować soki świeżo wytłaczane z owoców i warzyw, masło, wędzone mięso. Mamy też sprzęt, dzięki któremu drobno posiekasz warzywa, zioła, sery, co pomoże w przygotowaniu różnych zup, sosów i nie tylko.

Garnek wielofunkcyjny z koszem i szynkowarem

Zestaw zawiera szynkowar, garnek ze stali nierdzewnej, pokrywkę ze szkła hartowanego, z otworem odprowadzającym parę i kosz z uchwytami ze stali nierdzewnej. Nadaje się do gotowania na każdym typie kuchenki - elektrycznej, indukcyjnej i gazowej. 

W szynkowarze można parzyć różnego rodzaju szynki, mielonki i inne wyroby mięsne. Dzięki odpowiedniej wysokości ten garnek wielofunkcyjny jest świetny do gotowania szparagów w pozycji pionowej. Ponadto w zestawie znajduje się kosz, który ułatwia gotowanie i odsączanie warzyw, a także przygotowywanie frytek.

Garnek wielofunkcyjny do gotowania szparagów, marchewek i makaronu

Garnek do szynkowara, szparagów i spaghettiGarnek do szynkowara, szparagów i spaghetti Fot. Ceneo

To wysoki garnek ze stali nierdzewnej o średnicy 16 cm i pojemności 4,4 litra. Posiada też specjalny wkład, dzięki któremu można ugotować długie warzywa i produkty w całości, bez konieczności krojenia. Świetnie sprawdzi się też do gotowania spaghetti.

Garnek wielofunkcyjny do gotowania na parze

Garnek do gotowania na parze pozwala na przygotowanie potraw bez dodatku tłuszczu i soli. Można go używać na każdym typie kuchenki, w tym indukcyjnej.

Garnek wielofunkcyjny do makaronu

Posiada dno typu sandwich, a także drugi, wewnętrzny garnek, który może służyć nie tylko jako cedzak, ale również wkład parowy. Pokrywka z wytrzymałego szkła, z otworem na parę pomoże kontrolować gotowanie. 

Garnek do małży

Nie dość, że przygotujesz w tym garnku wielofunkcyjnym małże, mule i inne owoce morza, to jeszcze możesz je w nim zaserwować na stole. To stylowy, emaliowany produkt o wysokiej jakości, przystosowany do palników gazowych. Pięknie podkreśla wygląd potraw. Doskonale sprawdza się nie tylko w domu, ale w dużych restauracjach, jadłodajniach czy barach. Można go myć w zmywarce. 

Urządzenia wielofunkcyjne

Domowa wędzarnia, kuter masarski, prasa do owoców, mini rozdrabniacz i młynek do mielenia warzyw, ubijak do robienia masła - przydadzą się w domu zaawansowanego kucharza. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.