Relaks w ogrodzie - jaką huśtawkę ogrodową wybrać by zaaranżować piękny kąt wypoczynkowy.

Huśtawka ogrodowa może sprawić, że wolny czas spędzony w ogrodzie będzie chwilą błogiego relaksu i wytchnienia od pracy. Dzięki odpowiedniej aranżancji stanie się niezwykłym i funkcjonalnym dodatkiem ogrodu lub tarasu.

Gdy nadchodzą cieplejsze wiosenne dni i wieczory coraz częściej chcemy spędzać czas w ogrodzie, ale oprócz prac ogrodowych musimy pamiętać, że ma to być nasza przestrzeń relaksu, a odpoczynek na świeżym powietrzu zapewnią nam huśtawki i hamaki ogrodowe. Dzięki nim możemy stworzyć prawdziwe miejsce wypoczynku w zieleni.  

Huśtawka drewniana w ogrodzieHuśtawka drewniana w ogrodzie fot. Shutterstock

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli huśtawek, hamaków, foteli wiszących, które sprawdzą się w różnych stylach ogrodów, ale również na tarasie czy większym balkonie. 

Meble ogrodowe to nieodzowny element przydomowego ogrodu i tarasu, w pierwszej kolejności skupiamy się na stołach i krzesłach jednak na pewno udanym zakupem będzie huśtawka ogrodowa, która przyniesie radość nie tylko dzieciom ale i dorosłym. 

Jaką huśtawkę ogrodową wybrać?

Najczęstszym wyborem są wolnostojące huśtawki z metalu, ale oferta, z której możemy wybierać jest szersza. Materiał, z którego wykonana jest huśtawka ma wpływ na to jak długo będzie nam ona służyć. Istotną kwestią jest również maksymalne obciążenie sprzętu, i tu huśtawka przeznaczona dla 3 osób powinna zapewniać ponad 300 kg udźwigu.

Huśtawki ogrodowe metalowe

Huśtawki metalowe są wytrzymałe i dosyć tanie, dostępne są w wielu kolorach stelażu oraz materiałów siedzisk. Taką huśtawkę łatwo będzie dopasować do innych mebli ogrodowych i tarasowych. Modele metalowe najczęściej mają swoje własne zadaszenie, dzięki czemu mamy większą elastyczność jeśli chodzi o ustawienie ich w ogrodzie ciesząc się cieniem nawet w bardzo słoneczny dzień. 

Huśtawka z zadaszeniemHuśtawka z zadaszeniem fot. Shutterstock

Huśtawka metalowa nie wymaga corocznej intensywnej konserwacji, jednak warto na początku sezonu nasmarować łożyska, by wypoczywać w ciszy. 

Huśtawki ogrodowe drewniane

Decydując się jednak na huśtawkę drewnianą musimy zwrócić uwagę na gatunek drewna, z którego jest wykonana. Najlepiej sprawdzi się twarde drzewo liściaste lub egzotyczne, oczywiście zabezpieczone odpowiednimi preparatami. Modele drewniane należy regularnie czyścić i konserwować, odpowiednio zabezpieczając je przed wpływem szkodliwych warunków atmosferycznych. 

Huśtawka na tarasieHuśtawka na tarasie fot. Shutterstock

Hamak ogrodowy

Ciekawym rozwiązaniem jest również wybór hamaka ogrodowego, ten rodzaj wypoczynku sprawdzi się w każdym ogrodzie!

Hamaki przeznaczone są najczęściej dla jednej osoby, ale w tym wypadku również powinniśmy zwrócić uwagę na maksymalne dopuszczalne obciążenie. 

HamakHamak fot. Shutterstock

Hamak niezaprzeczalnie kojarzy nam się z błogim, wakacyjnym lenistwem. 

W małych ogrodach, na tarasach czy balkonach sprawdzą się również fotele wiszące, które zajmują mniej miejsca i nie wymagają mocowania, ale z pewnością zapewnią nam cudowne odprężenie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.