Luksus na który możesz sobie pozwolić. Ten styl uwielbiają wszyscy

Jakub Góralczuk
24.07.2022 09:00
Projektowanie wnętrza to niezwykle żmudny proces ale efekt końcowy jest tego warty. Chcesz, aby Twoje mieszkanie ociekało luksusem i było jednocześnie w rozsądnych kosztach? Postaw na ten styl.

Wnętrze w stylu Art decoWnętrze w stylu Art deco fot. Shutterstock

Renesans stylu Art Deco

Wyrafinowanie i luksus to pierwsze skojarzenia z tym stylem. Trend lat 20', ubiegłego wieku ponownie wkracza na salony nie tylko wystawnych, wielkich domów ale również mniejszych mieszkań. Co więcej, wcale nie kosztuje fortuny! Wystawny, francuski sznyt i lustrzane powierzchnie zachwycą niezależnie od wielkości mieszkania. Szczypta modernizmu, oraz Skandynawii stworzy niepowtarzalny klimat miejsca.

Ale czym charakteryzują się meble w takiej estetyce? Z reguły masywne i niezwykle wygodne są wieńczone u dołu minimalistycznymi nóżkami, nadając całości zgrabnej lekkości. Wystarczy choćby jeden element, np. w postaci fotela, aby zaznaczyć stylowy charakter czterech ścian. Efekt ten wzmocni choćby minimalistyczny stół, aby stworzyć stylowy duet, a całość kompozycji nie przytłaczała.

Art Deco stawia też na nieszablonowe materiały i odcienie. Satyna oraz aksamit w "słodkich", pudrowych barwach przypadną do gustu szczególnie fanom ekstrawagancji. Przy czym należy nadmienić, że taka konfiguracja wciąż będzie gustowna. Stonowane barwy jasnej szarości oraz błękitu tu również zagrają.

Diabeł tkwi także w szczegółach

Czasem niewielki akcent wystarczy, by Twoje wnętrze zyskało niepowtarzalny charakter. Już od kilku lat w trendach zauważamy akcesoria kuchenne, które swoją figurą nawiązują do pierwszych, dostępnych urządzeń elektrycznych. Blender czy wyciskarka do cytryn to akcenty, które ożywią każde wnętrze, a przy tym nie "zabolą" portfela.

Postaw też na firany czy pościel z satynowej faktury, a uzyskasz bardzo przytulny klimat w swoim kąciku. Poranki wśród tych dodatków z pewnością będą przyjemniejsze, niż dotychczas