Orientarium Zoo Łódź zostało uznane za najlepszy projekt na świecie!

Orientarium Zoo Łódź zostało nagrodzone na gali International Property Awards. Ogród zoologiczny został doceniony aż w dwóch kategoriach: Leisure Architecture oraz Public Service Architecture.

OrientariumOrientarium fot. orientarium.lodz.pl

Uroczysta gala International Property Awards zgromadziła twórców najlepszych realizacji architektonicznych z całego świata. Polska okazała się bezkonkurencyjna. Jury International Property Awards wyróżniło Orientarium w dwóch kategoriach: Najlepszej Architektury Wypoczynkowej oraz Architektury w Służbie Publicznej. 

To ogromne wyróżnienie dla Łodzi. W konkursie zaprezentowano nie tylko architekturę, ale również innowacyjne rozwiązania zastosowane w obiekcie związane między innymi z oszczędzaniem energii. Nowoczesny kompleks na terenie łódzkiego zoo zaprojektowała Dorota Szlachcic. 

Gala odbyła się 2 lutego 2023 r. w Londynie. To właśnie tutaj okazało się, że Orientarium Zoo Łódź zostało docenione nie tylko za architekturę, ale także rozwiązania proekologiczne m.in. te związane z oszczędzaniem energii. Nowoczesny kompleks został zaprojektowany przez Dorotę Szlachcic w Polsce, a jest doceniany na całym świecie. To już kolejna nagroda, jaką możemy się pochwalić w ostatnim czasie. Mamy nadzieję, że to prestiżowe wyróżnienie okaże się magnesem dla zagranicznych turystów i zachęci ich do odwiedzenia Orientarium Zoo Łódź - powiedział Arkadiusz Jaksa prezes Orientarium Zoo Łódź.

OrientariumOrientarium fot. orientarium.lodz.pl

Orientarium Zoo Łódź - nowoczesna architektura i unikalne gatunki

Orientarium ZOO Łódź to nowoczesny kompleks, w którym jest prezentowana fauna i flora Azji południowo-wschodniej. Prace nad Orientarium rozpoczęły się w 2018 roku, a sam obiekt oddano do użytku wiosną 2022 roku. Można w nim zobaczyć największy w Europie wybieg dla słoni indyjskich, 26-metrowy podwodny tunel. W samym budynku Orientarium mieszka 35 gatunków zwierząt. W strefie oceanicznej pływa ponad 1300 ryb.  W Łodzi hodowane są zwierzęta, których w żadnym innym Zoo w Polsce nie zobaczymy. W samym budynku Orientarium Zoo Łódź są to między innymi krokodyle gawialowe, orangutany sumatrzańskie, jeżozwierze palawańskie, niedźwiedzie malajskie i riny gitarowe.

Orientarium zajmuje powierzchnię blisko 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. To największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych oraz najnowocześniejszych w Europie. Kompleks został podzielony na dwie części – ekspozycyjną i konferencyjną. Centrum konferencyjne ma powierzchnię ponad 5 200 mkw. Znajduje się tutaj 7 nowocześnie wyposażonych sal. Jest to przestrzeń do organizacji eventów, spotkań biznesowych, konferencji i innych uroczystości.

Orientarium Zoo Łódź czynne jest codziennie, w godzinach 9:00-19:00.