Dofinansowanie do klimatyzacji w domu nawet do 11 100 zł. 3 rządowe programy, z których możesz skorzystać

Klimatyzacja w domach staje się coraz bardziej powszechna, jednak nie każdego stać na jej montaż. Wówczas warto skorzystać z jednego z rządowych programów, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie do zakupu i montażu klimatyzatorów z funkcją grzania.

Dofinansowanie do klimatyzacji z programu Czyste Powietrze

W ramach programu Czyste Powietrze w tegorocznej edycji można uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż systemu klimatyzacji. Dotyczy to jednak wyłącznie urządzeń wyposażonych w funkcję grzania (rewersyjnie działająca pompa ciepła typu powietrze-powietrze), posiadających klasę efektywności energetycznej na poziomie minimum A+. Wysokość dofinansowania uzależniona jest od wysokości dochodów. Na podstawowym poziomie dofinansowania można uzyskać do 4400 zł (maksymalnie do 40% kosztów), na poziomie podwyższonym do 7800 zł (maksymalnie do 70% kosztów), a na najwyższym poziomie można dostać nawet 100% zwrotu kosztów, przy ich maksymalnej wysokości 11 100 zł.

Klimatyzacja w domuKlimatyzacja w domu fot. shutterstock.com

Czytaj też: Ranking: najlepsza klimatyzacja do domu. Na te 3 modele warto zwrócić uwagę

Dofinansowanie do klimatyzacji z programu Mój Prąd 5.0

Do tej pory program Mój Prąd umożliwiał uzyskanie dofinansowania do zakupu fotowoltaiki oraz magazynu energii. Nowa edycja została rozszerzona także o pompy ciepła i kolektory słoneczne. W ramach programu Mój Prąd 5.0 możliwe jest otrzymanie dofinansowania na zakup i montaż klimatyzatorów działających właśnie na zasadzie pompy ciepła powietrze-powietrze (z funkcją grzania). Wysokość dopłaty wynosi 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 4400 zł. Warunkiem skorzystania z programu jest posiadanie fotowoltaiki.

KlimatyzacjaKlimatyzacja fot. shutterstock.com

Dofinansowanie do klimatyzacji z programu Moje Ciepło

Program Moje Ciepło oferuje uzyskanie dofinansowania do zakupu i montażu pomp ciepła, a więc również klimatyzacji z funkcją grzania. Jednak mogą z niego skorzystać wyłącznie właściciele nowych domów jednorodzinnych o podwyższonym standardzie energetycznym. Dofinansowanie pokrywa do 30% kosztów kwalifikowanych, a dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – do 45%. Kwota ta wynosi od 7 do 21000 zł.

Czytaj też: Makijaż idealny na letnie imprezy. Te dodatki sprawią, że będziesz błyszczeć niczym gwiazda

Więcej o: