Jak czyścić mikrofalówkę? Ten domowy sposób to minimum wysiłku i maksimum efektu

Nie potrzeba Intensywnego szorowania ani specjalnej chemii, ażeby skutecznie wyczyścić mikrofalówkę. Ten sposób jest tani, prosty i bardzo bezpieczny.

Mamy wiele różnych środków chemicznych, które świetnie sprawdzą się w kuchni. Jednak wiele osób preferuje jak najbardziej naturalne środki czyszczące, szczególnie do mycia sprzętów AGD z funkcją podgrzewania. Temperatura to dodatkowe wyznacznik ostrożności, dlatego ten trik sprawdzi się idealnie.

Zobacz też: Popularne rośliny doniczkowe w Biedronce jedynie za 7,99 zł. Mają piękne kwiaty i małe wymagania

AGD w kuchni to nie lada wyzwanie. Uważaj na temperaturę

Mycie wnętrz urządzeń, które podgrzewają jedzenie, jest wyzwaniem. Wszelkie detergenty musimy dokładnie usunąć, ażeby nie stwarzały ryzyka podczas interakcji z wysoką temperaturą. Do piekarnika dostępne są specjalne pianki usuwające przypalenia, trzeba bardzo dokładnie usunąć je, ażeby nie przenikały do jedzenia. Podobnie jest z mikrofalówką, choć w tym przypadku jest nieco trudniej o przypalenia, jednak ją również należy regularnie czyścić. Świetnym sposobem będzie pewna domowa technika. 

Prosty bezwysiłkowy sposób na czyszczenie mikrofali. Wystarczy cytryna

Ten sposób jest bardzo bezpieczną i prostą techniką, która skutecznie wyczyścić mikrofalówkę  Talerz możemy umyć w zmywarce, a wnętrz odtłuści się za pomocą wody z cytryną.  Do naczynia wlewamy wodę i wyciśnięty sok z jednej cytryny. Umieszczamy je w mikrofali na 5 minut, uruchamiając najwyższą temperaturę. Para ze związkami znajdującymi się w cytrynie neutralizuje zanieczyszczenia. Później przecieramy wnętrze sprzętu mokrą ściereczką. Metoda sprawdzi się nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Zobacz też: Zapomnij o długich kolorowych paznokciach! Teraz w trendach będzie inny manicure. Jest subtelny i ultra kobiecy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.