Zrelaksuj się po ciężkim dniu! Wybieramy stylowe i wygodne fotele do wypoczynku

Kto nie marzy o wieczornym relaksie z książką lub dobrym filmem po ciężkim dniu pracy? Do tego niezbędny jest oczywiście wygodny fotel. A jeśli oprócz tego będzie pięknie prezentował się w salonie - mamy wówczas mebel idealny.

Fotele do salonu w różnych odsłonach

Fotel wypoczynkowy ma wiele odsłon. Jeżeli odpowiada ci styl skandynawski i cenisz sobie wygodę, możesz na przykład wybrać fotel uszak. Taki mebel wyposażony jest w boczne skrzydełka, tak zwane uszy, czyli dodatkowe podparcia dla głowy. Pozwala naprawdę odpocząć przemęczonym, na przykład po dniu spędzonym przy biurku. Fotele uszaki dostępne są w wielu różnych kolorach. 

Jeżeli cieszysz się sporej wielkości salonem, możesz ustawić w nim fotel rozkładany lub szezlong.  Szezlong to mebel do wypoczynku w wygodnej pozycji półleżącej. Możesz poczytać na nim książkę, uciąć sobie drzemkę lub obejrzeć film.

W niewielkim salonie najlepiej będzie prezentować się jasny mebel – biały, w odcieniu beżu albo szarości. Do większego pokoju możesz dobrać fotele do salonu w ciemnych odcieniach. Jeśli chcesz, żeby fotele wyróżniały się na tle innych mebli, wybierz takie obite kolorowym materiałem. Intensywne kolory oraz ciekawe wzory z pewnością sprawią, że twój salon stanie się wyjątkowym miejscem, które zrobi wrażenie na gościach. 

Ciekawym rozwiązaniem są również fotele bujane. Dzisiaj fotele bujane do salonu to na przykład nowoczesne modele tapicerowane. Możesz też wybrać fotel w zestawie z podnóżkiem, na którym wyciągniesz nogi.

UszakiUszaki fot. Erli

Fotele bujane do salonu – klasyka i nowoczesność

Fotele bujane wcale nie muszą wyglądać staroświecko. Najbardziej klasyczne są modele drewniane. Możesz również wybrać wersję z wikliny lub ratanu. Najpopularniejsze obecnie są jednak fotele bujane do salonu tapicerowane. Jest to połączenie miękkich foteli wypoczynkowych z funkcją bujania. Fotel bujany może być designerskim dodatkiem do twojego salonu. Jakie jeszcze ma zalety?

  • Fotele bujane do salonu są uwielbiane przez zapalonych czytelników. Rytmiczne bujanie pomaga wtopić się w świat lektury i zapomnieć o codzienności.
  • Pozwala szybko się zrelaksować, a nawet uciąć sobie regenerującą drzemkę.
  • Fotele bujane doceniane są też przez rodziców niemowląt. Mebel ten może pełnić funkcję kołyski – odpoczniesz, jednocześnie usypiając dziecko.
  • Dobrze wyprofilowany model to ukojenie dla kręgosłupa i stawów.
  • Taki mebel pasuje niemal do każdego wnętrza. 

Fotele wypoczynkoweFotele wypoczynkowe fot. Erli

Wygodne akcesoria i dodatkowe funkcje

Fotele do salonu mogą pełnić różne funkcje. Wybierz model, który odpowie na twoje potrzeby. Może często przyjmujesz gości albo preferujesz samotny relaks z książką lub regenerującą drzemkę? W takim przypadku sprawdzą się u ciebie fotele z dodatkowymi funkcjami, dzięki którym korzystanie z tych mebli wypoczynkowych będzie jeszcze przyjemniejsze. Klasyką salonowych kącików do relaksu są podnóżki. Możliwość wyciągnięcia nóg to nie tylko wygoda, ale też rozwiązanie, które chroni nasze zdrowie – pomaga uniknąć bólu nóg, obrzęków i żylaków. Taką funkcję spełniają też fotele do salonu rozkładane, które mogą przybierać formę wygodnego szezlonga. Odpoczynek umili ci też fotel z regulowanym oparciem. Możesz dostosować jego ułożenie, w zależności od tego, czy właśnie pracujesz na laptopie, oglądasz film, czy zamierzasz uciąć sobie drzemkę. Jeśli chcesz zrobić dla siebie coś wyjątkowo, wybierz mebel z funkcją masażu. Dzięki temu poczujesz się jak po wizycie u masażysty, spędzając wieczór we własnym salonie. Fotele podnoszone to zaś duże ułatwienie dla seniorów – dzięki nim wygodniej będzie im siadać i wstawać.

FoteleFotele fot. Erli

Copyright © Agora SA