Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych - galeria pomysłów

Umiejętnie wykończone ciężkie schody betonowe mogą wydać się lekkie, niemal niewidoczne we wnętrzu. Oto kilka pomysłów do wzięcia na obudowę schodów.
Umiejętnie wykończone ciężkie schody betonowe mogą wydać się lekkie, niemal niewidoczne we wnętrzu. Oto kilka pomysłów do wzięcia! Na zdjęciu obudowa z użyciem drewna klonowego. Jasny kolor okładziny idzie w parze z finezyjnym kształtem klatki schodowej. Uwagę zwraca niebanalna, kręta balustrada. Umiejętnie wykończone ciężkie schody betonowe mogą wydać się lekkie, niemal niewidoczne we wnętrzu. Oto kilka pomysłów do wzięcia! Na zdjęciu obudowa z użyciem drewna klonowego. Jasny kolor okładziny idzie w parze z finezyjnym kształtem klatki schodowej. Uwagę zwraca niebanalna, kręta balustrada. Fot. Mazer Schody

Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych

Umiejętnie wykończone ciężkie schody betonowe mogą wydać się lekkie, niemal niewidoczne we wnętrzu. Oto kilka pomysłów do wzięcia! Na zdjęciu obudowa z użyciem drewna klonowego. Jasny kolor okładziny idzie w parze z finezyjnym kształtem klatki schodowej. Uwagę zwraca niebanalna, kręta balustrada.

Drewno jest materiałem nie tylko trwałym, ale także łatwym w obróbce. Łatwo więc dopasować okładzinę z klejonego drewna do zmieniającego się kształtu stopni - tak jak tu kręconych. Drewno jest materiałem nie tylko trwałym, ale także łatwym w obróbce. Łatwo więc dopasować okładzinę z klejonego drewna do zmieniającego się kształtu stopni - tak jak tu kręconych. Fot. Michał Skorupski

Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych

Drewno jest materiałem nie tylko trwałym, ale także łatwym w obróbce. Łatwo więc dopasować okładzinę z klejonego drewna do zmieniającego się kształtu stopni - tak jak tu kręconych.

Schody wyłożone parkietem Schody wyłożone parkietem Fot. Rafał Lipski

Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych

Schody wyłożone parkietem

Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych

Betonowe stopie pokryto drewnem jesionu. Odpowiednio dobrane oświetlenie schodów i szklana balustrada sprawiają wrażenie, że cała konstrukcja lewituje w powietrzu, a jednocześnie jest solidna i trwała.

Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych

Stopnie tych schodów zostały wykończone barwionym drewnem dębowym. Styl podkreśla kuta balustrada z rzeźbioną poręczą, również wykonaną z barwionego dębu.

Do wykończenia tych schodów użyto z kolei desek dwuwarstwowych z drewna doussie. W wystających poza stopnie noskach umieszczono oprawy oświetleniowe. Do wykończenia tych schodów użyto z kolei desek dwuwarstwowych z drewna doussie. W wystających poza stopnie noskach umieszczono oprawy oświetleniowe. Fot. Finishparkiet

Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych

Do wykończenia tych schodów użyto z kolei desek dwuwarstwowych z drewna doussie. W wystających poza stopnie noskach umieszczono oprawy oświetleniowe.

Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych

Stopnie, podstopnice i podest wyłożono dębowym drewnem barwionym na ciemno przy pomocy oleju. Kolor wykończenia schodów nawiązuje do ram okna usytuowanego nad spocznikiem. Dodatkowo z tego samego gatunku drewna co wykończenie schodów, wykonano prostą poręcz. Dąb barwiony ciemnym olejem sprawia, że biała ściana i posadzka stanowią tło podkreślające oszczędną formę schodów.

Te schody również zostały wykończone barwionym drewnem dębowym. Dodatkowo z tego samego drewna wykonano cokoły biegnące na ścianie wzdłuż stopni. Balustrada jest ze stali szlachetnej. Te schody również zostały wykończone barwionym drewnem dębowym. Dodatkowo z tego samego drewna wykonano cokoły biegnące na ścianie wzdłuż stopni. Balustrada jest ze stali szlachetnej. Fot. Mazer Schody

Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych

Te schody również zostały wykończone barwionym drewnem dębowym. Dodatkowo z tego samego drewna wykonano cokoły biegnące na ścianie wzdłuż stopni. Balustrada jest ze stali szlachetnej.

Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych

Stopnie, podstopnice, cokół, a także część policzków wyłożono egzotycznym drewnem jatoba. Nazywane jest ono czasem diamentową wiśnią, ponieważ w porównaniu z krajową wiśnią drewno ma "diamentową" twardość. Jego barwa zdecydowanie wyróżnia schody na tle białej posadzki. Balustrada ze stali szlachetnej zakończona jest poręczą także z drewna jatoba.

Biały kolor stopni schodów, stanowiących element otwartego wnętrza, nadaje im lekkości. Jednocześnie schody dobrze komponują się w pomieszczeniu dzięki zastosowaniu tego samego drewna co na podłodze. Biały kolor stopni schodów, stanowiących element otwartego wnętrza, nadaje im lekkości. Jednocześnie schody dobrze komponują się w pomieszczeniu dzięki zastosowaniu tego samego drewna co na podłodze. Fot. Monika Lewandowska

Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych

Biały kolor stopni schodów, stanowiących element otwartego wnętrza, nadaje im lekkości. Jednocześnie schody dobrze komponują się w pomieszczeniu dzięki zastosowaniu tego samego drewna co na podłodze.

Zastosowanie tego samego gatunku drewna do wykończenia schodów i posadzki wyróżnia strefę komunikacyjną w domu. Na zdjęciu parkiet lamelowy. Zastosowanie tego samego gatunku drewna do wykończenia schodów i posadzki wyróżnia strefę komunikacyjną w domu. Na zdjęciu parkiet lamelowy. Fot. Damian Osak

Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych

Zastosowanie tego samego gatunku drewna do wykończenia schodów i posadzki wyróżnia strefę komunikacyjną w domu. Na zdjęciu parkiet lamelowy.

Kamienna okładzina schodów została wykonana z trawertynu o beżowym odcieniu. Te schody nie mają balustrad. Zastąpiły je ściany - jednak z nich jest również wyłożona trawertynem, a drugą wykonano z betonu architektonicznego. Kamienna okładzina schodów została wykonana z trawertynu o beżowym odcieniu. Te schody nie mają balustrad. Zastąpiły je ściany - jednak z nich jest również wyłożona trawertynem, a drugą wykonano z betonu architektonicznego. Fot. Hanna Długosz

Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych

Kamienna okładzina schodów została wykonana z trawertynu o beżowym odcieniu. Te schody nie mają balustrad. Zastąpiły je ściany - jednak z nich jest również wyłożona trawertynem, a drugą wykonano z betonu architektonicznego.

Schody wykończono naturalnym marmurem, który wymaga systematycznej pielęgnacji. Łatwo można go porysować lub odbarwić, dlatego też niezbędna jest odpowiednia i regularna impregnacja. Płyty marmurowe trzeba zamocować zaprawami, które mają w sobie biały cement, inaczej schody mogą się przebarwić. Schody wykończono naturalnym marmurem, który wymaga systematycznej pielęgnacji. Łatwo można go porysować lub odbarwić, dlatego też niezbędna jest odpowiednia i regularna impregnacja. Płyty marmurowe trzeba zamocować zaprawami, które mają w sobie biały cement, inaczej schody mogą się przebarwić. Fot. Marzena Hmielewicz / Adventure Pictures

Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych

Schody wykończono naturalnym marmurem, który wymaga systematycznej pielęgnacji. Łatwo można go porysować lub odbarwić, dlatego też niezbędna jest odpowiednia i regularna impregnacja. Płyty marmurowe trzeba zamocować zaprawami, które mają w sobie biały cement, inaczej schody mogą się przebarwić.

Wykładzina dywanowa to jeden z tańszych materiałów do wykończenia żelbetowych schodów. Łatwo się układa, przyjemnie i miękko się po niej chodzi, bez uciążliwego stukotu. Jej kolor warto dopasować do innych, użytych we wnętrzu tkanin. Wykładzina dywanowa to jeden z tańszych materiałów do wykończenia żelbetowych schodów. Łatwo się układa, przyjemnie i miękko się po niej chodzi, bez uciążliwego stukotu. Jej kolor warto dopasować do innych, użytych we wnętrzu tkanin. Fot. Antero Tenhunen

Wykończenie betonowych schodów wewnętrznych

Wykładzina dywanowa to jeden z tańszych materiałów do wykończenia żelbetowych schodów. Łatwo się układa, przyjemnie i miękko się po niej chodzi, bez uciążliwego stukotu. Jej kolor warto dopasować do innych, użytych we wnętrzu tkanin.

Więcej o: