Ponętny design

Lista najbardziej uwodzicielskich projektów wszech czasów!

Fotel Jajo

Egg Chair czyli fotel Jajko to projekt, który zrodził się w garażu przeszło pięćdziesiąt lat temu. Pierwowzorem była figura gipsowa stworzona wedle pomysłu kopenhaskiego architekta Arne Jacobsena.

Fotel Jajo był częścią zamówienia od SAS Royal na wykonanie przez Jacobsena wszystkich form i foteli obiektu hotelowego Radisson Royal w Kopenhadze. Dzięki tak poważnemu zamówieniu Arne Jacobsen mógł wprowadzić w życie swoje wizje mając okazję do integracji wzornictwa mebli z architekturą wnętrz.

Futurystyczny mebel stał się już designerskim klasykiem wykonanym ze stali i tworzywa sztucznego i doczekał się nawet własnej strony fanów w internecie, na której znaleźć można wszystkie związane z nim informacje i newsy.

Projekt ciągle się rozwija a wizerunek Egg Chair jest odświeżany przez projektantów. Fotel Jajo dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, z wzorzystym obiciem a nawet w wersji patchworkowej.

Po słowacku

Słowacki designer Peter Jakubik nie boi się prowokować. Młody projektant ma na swoim koncie kolekcję oryginalnych torebek damskich, jednak ten projekt najlepiej ukazuje jego upodobanie do pikantnych detali.

Na pierwszy rzut oka, to zwyczajny czarny stolik z półeczką. Jakubik dorzucił jednak nakładkę przypominającą fartuszek niegrzecznej pokojówki. Bardzo wyszukana sugestia.

Modelowa

To fotel dla kobiety, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Modelowe, jędrne i smukłe kształty fotela to coś dla bardzo śmiałych i wyzwolonych domowników.
Projekt fotela For Her miał premierę w 2008 roku na Milan Design Week.

Stolik dla pań

O ile fotel For Her spodoba się panom, to ten stolik jest dedykowany kobietom. Dzmitry Samal zaprojektował ten stolik z myślą o kobietach, gdyż nogami stolika są umięśnione męskie nogi.

Doceniamy krągłości

Ten niezwykły fotel o miękkich, zmysłowych kształtach to projekt o nazwie Innocenza. Został zaprojektowany przez Andrea De Benedict jako część kolekcji Desart dla włoskiej firmy Polsit.

Fotel zarówno z przodu jak i z tyłu przypomina swoją bryłą kształty zaokrąglonych pośladków i dorodnych, pełnych nóg.

Mebel świetnie pasuje do buduarowych sypialni, przyciemnionych salonów i innych  bardzo klimatycznych miejsc w domu odważnej kobiety.

Z nogą na nogę

Ten projekt fantastycznie oddaje najbardziej charakterystyczne krągłości i linie kobiecych nóg. Krzesło stoi zatem na trzech nogach, gdyż czwarta swobodnie oparta jest o inną. Projektant, Valdimir Tseler zdecydował się na dwie wersje kolorystyczne- ostrą czerwień i agresywny róż.

Kusząca komódka

Tułowie kobiety z trzema dyskretnymi szufladkami- to projekt autorstwa Petera Rolfe. Projektant stworzył całą linię mebli inspirowanych sylwetką kobiety. Ta niezwykła komoda jest jednym z jego najlepszych i najbardziej charakterystycznych projektów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.