Wnętrza bez dobrego designu byłyby nudnymi przestrzeniami mieszkalnymi. Wzornictwo przemysłowe daje nam co sezon nowe, funkcjonalne i niezwykle inspirujące rozwiązania, które każą nam być na bieżąco z tym, co w świecie designu piszczy. Nie bez powodu wciąż wzrasta liczba wydarzeń, związanych z designem. Targi, konferencje, dyskusje gromadzą wielu uczestników nie tylko z samej branży, ale coraz częściej osoby, które chcą być na czasie z designerskimi meblami i gadżetami. Duże sklepy wnętrzarskie nie są już jedyną odpowiedzią na potrzeby wymagających klientów, którzy pragną mieć stylowy i niepowtarzalny mebel od zdolnego designera. Dlatego coraz częstsze wydarzenia, prezentujące meble, dodatki wnętrzarskie i pomysłową dekorację, są spełnieniem coraz szerszej grupy odbiorców, marzących o stylowym designie.

Designerskie meble

Meble, które są przykładem dobrego designu muszą spełnić wiele kryteriów. Funkcjonalność, nieprzeciętna forma, trafiona kolorystyka, uwzględnienie panujących trendów, ale również ponadczasowość. Nawet, jeśli moda na określony wygląd nóżek fotela, czy materiał tapicerki przeminie, udany projekt zawsze się obroni dzięki wyważonym formom, funkcjonalności i wygodzie. Znamy wiele przykładów mebli, które po latach służą jako przykład udanego designu, są sztandarowymi reprezentantami swojej epoki. W dzisiejszych czasach dobre wzornictwo jest sztuką samą w sobie. Znani designerzy stają się geniuszami , kreującymi nową rzeczywistość. Wygodniejszą, piękniejszą, bardziej funkcjonalną. I bardzo, ale to bardzo designerską! Co to oznacza w praktyce? Czy się charakteryzuje dobry design? Kim są designerzy i jak się odnaleźć wśród designerskich projektów? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w naszym serwisie. Podpowiadamy, na które designerskie wydarzenia warto się wybrać, jaką książkę przeczytać dla pogłębienia wiedzy, które designerskie rozwiązania są warte uwagi.

Designerskie dodatki

W designie liczy się pomysł! To on pozwala sięgać dalej i odkrywać to, co nieznane, zmieniać, przekształcać to, co oklepane i banalne, przełamywać wytarte schematy. Dobry design pozwala sobie na więcej, dlatego jest tak niezbędny w urządzaniu wnętrz. Nawet, jeśli nie możemy sobie pozwolić na najbardziej designerskie meble do mieszkania, warto zadbać choćby o modne dodatki. Nawet najbardziej zachowawcze wnętrze nabierze stylu, jeśli na klasycznym, popularnym modelu kanapy pojawi się poduszka z designerskim wzorem. Nowoczesna, stonowana kolorystycznie kuchnia stanie się prawdziwą perełką, jeśli zadbamy o designerską lampę nad stołem.

Zobacz także:

Projekty i prezentacje Lampy Wnętrza Dekoracje wnętrz Inspiracje Aranżacje wnętrz Dom Budowa domu

design

Więcej o:

design