Biżuteria z Ćmielowa, czyli Korale Koloru Kobaltowego

Porcelanowa biżuteria zaprojektowana przez Marka Cecułę

Ćmielów Design Studio - najmłodsza marka Polskich Fabryk Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. przygotowała nam w tym roku nie lada niespodziankę. Marek Cecuła , dyrektor artystyczny Ćmielów Design Studio, zaprojektował bowiem... kolekcję porcelanowej biżuterii. Korale Koloru Kobaltowego to kolekcja stworzona w duchu idei Mix&Match.

Zamiast złota, srebra, kamieni szlachetnych i ornamentów, proste stylistycznie porcelanowe kule. Otwierając czarne, estetyczne pudełko odbiorca ma do dyspozycji nieszkliwione kule kobaltowe w kilku rozmiarach oraz szkliwione - białą i złotą, a także dwa rodzaje ozdobnego sznura do ich nawlekania. Inspiracją do stworzenia własnego naszyjnika jest przykładowo skomponowany zestaw.

Minimalizm formy, subtelne odcienie bieli i kobaltu tworzą wyjątkową jakość. Kruchość porcelany przywodzi na myśl przemijające, a jednak ponadczasowe piękno. To nowy rodzaj "biżuterii z duszą", której wartości nie stanowią drogie kruszce, lecz indywidualne, samodzielnie wykonane dzieła sztuki użytkowej.

Wyrażająca nową rolę porcelany idea Mix&Match (mieszaj i łącz) pojawiła się w Ćmielów Design Studio w 2014 roku. Właśnie wtedy powstały linie Comopolitan, Navy i Blue Line.  Tworzenie własnej porcelanowej kompozycji to rodzaj zabawy. Biały talerz na czarnym? Wzorzysty na gładkim? Wszystko zależy od Ciebie.

Korale Koloru Kobaltowego sprzedawane są w eleganckim, czarnym pudełku. Zestaw zawiera jeden gotowy do założenia naszyjnik (5 kulek różnego rozmiaru na czarnym sznurze), 10 kobaltowych nieszkliwionych kul, 1 białą szkliwioną kulę, 1 złotą szkliwioną kulę i 2 plecione złote i srebrne sznury z zapinkami. Zestaw kosztuje 249 zł. Będzie można kupić go już w lipcu na sklep.porcelana.com.pl.

Musimy przyznać, że zakochaliśmy się w Koralach Koloru Kobaltowego! Czekamy na Wasze opinie.

Zobacz wideo
Więcej o: