Mieszkanie dla małej rodziny

Monochromatyczne mieszkanie nie musi być smutne i zimne. Zobaczcie, jak urządzić wnętrze w skandynawskim stylu tak, aby nie trąciło nudą.

Mieszkanie w Kijowie, które zaprojektowała Alina Yudina ma wyjątkowy i swoisty charakter. Wyraziste obrazy przedstawiające jelenia przewijają się w przez różne pomieszczenia i są motywem przewodnim wnętrza. To właśnie one i bujna roślinność sprawiają, że w mieszkaniu czuć powiew świeżości.

Monochromatyczne, chłodne kolory, proste linie i meble pozbawione ozdobników - to właśnie ta prostota nadała mieszkaniu wytworności. Co zrobić, żeby prostota nie była nudna? Trzeba postawić na kontrast! W tym wnętrzu skontrastowano jasne ściany z ciemnymi meblami, co dało fantastyczny efekt. Ponadto skórzane elementy zestawione z płóciennymi, naturalnymi materiałami i drewnem powodują, że całość jest czysta i schludna.

W mieszkaniu jest bardzo mało dodatków. Nie znajdziemy tutaj kolorowych, ozdobnych poduszek ani świeczek. Jednak projektantka pozwoliła sobie na odrobinę "szaleństwa" podczas doboru firanek. Nie zdecydowała się na puste okna, co jest niemalże wyznacznikiem stylu skandynawskiego, lecz wybrała delikatne firanki i zasłonki z koronką. Dzięki temu wnętrze nie jest w typowym nowoczesnym stylu i zyskuje nutkę elegancji. Yudina stworzyła eklektyczne wnętrze będące dla innych kuźnią inspiracji.

Nie da się ukryć, że owo mieszkanie wpasowuje się we współczesne, międzynarodowe trendy. Jednakże projektantka chciała dodać elementy wykonane przez Ukraińców. Dlatego też największa ozdoba w apartamencie, którą jest obraz w salonie przedstawiający jelenia, wykonała ukraińska artystka Katya Berlova. Oprócz tego niektóre meble zostały zaprojektowane przez ukraińskie firmy, m.in. przez Odesd2 .

Lubicie połączenia nowoczesności z klasyką?

ZOBACZ MIESZKANIE >>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.