Ikea urządza ogródki w domu

Krydda/Vaxer, to nowy produkt Ikea, dzięki któremu można całkowicie bezpiecznie uprawiać zioła i warzywa przez cały rok... w domu

Innowacyjny skandynawski system Krydda/Vaxer nie wymaga nawet ziemi i światła słonecznego. Umieszcza się nasiona w Vaxer na nawilżonej wełnie mineralnej, a następnie, kiedy nasiona już wykiełkowały zasiewa w doniczkach Krydda.

Nowa technologia Ikea jest całkowicie bezpieczna. Tak hoduje się dziś większość warzyw, które jemy. Zastosowanie skandynawskiego rozwiązania znacznie ułatwia domową hodowlę warzyw i ziół. Tak uprawianych roślin właściwie nie da się przelać, trudniej też zapomnieć o podlewaniu, gdyż szklarnie produkcji Ikea wyposażono w czujnik wilgoci.

Do uprawiania domowego ogródka można użyć światła naturalnego, umieszczając pojemniki na parapecie, bądź skorzystać ze specjalnej lampy LED.

W zestawie domowej "szklarni" zamontowano specjalną lampę, która cały czas zapewnia roślinom odpowiednią ilość światła, nawet gdy Krydda/Vaxer znajduje się w zacienionym miejscu.

Pomysł na serię wyszedł od Ronniego Runessona i wynikał z jego doświadczeń jako mieszkańca najpierw Szwecji, a następnie Chin.

Runesson znalezł rozwiązanie, dzięki któremu klienci Ikea będą mogli uprawiać swoje rośliny i warzywa przez cały rok, niezależnie od tego gdzie żyją.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.