Meble z odzysku

Czy zastanawialiście się kiedyś, co zrobić ze starą, dziurawą walizką? Czy bez wahania pozbywacie się zdekompletowanych filiżanek, talerzyków czy wiekowych miednic?

Katie Thompson pokazuje jak, wykorzystując starocie porzucone na strychu, stworzyć unikatowe meble, oświetlenie i akcesoria do domu.

Sama artystka określa swoją twórczość jako "redesign". W jej przypadku jest on zawsze bardzo innowacyjny. Jej znakiem rozpoznawczym są eklektyczne kompozycje stylów, materiałów i wykończenia, zaś efekt końcowy zawsze zawiera element niespodzianki. Poddając starocie recyklingowi, nadaje im nie tylko szalenie indywidualny charakter- pokazuje ich nowe zastosowanie. Odświeżając formę, zaskakuje użytkownika nową funkcją rzeczy takich, jak walizka, miednica czy wiadro, które są postrzegane przez nas jako rupiecie.

fot. www.recreate.za.net

W jej ofercie można znaleźć m.in. fotele wykonane z walizek. Każdy z nich obity jest pięknym materiałem a na samej podstawie można znaleźć stare i szlachetne okucia i zamki, które pomimo że już zardzewiały, dodają niecodziennego uroku. Przy wykończeniu, Katie, stawia na nowoczesne tkaniny: odważne zestawienia fioletu i szarości, modne kwieciste wzory i nadruki map oraz staromodnych portretów. Całość wygląda solidnie i kusząco. Stare wiadro lub miednica zamieniają się w zabawne pikowane siedziska. Wystarczy odpowiednio dobrany materiał a nowy mebel staje się intrygujący i modny.

Jak udowadnia Kate, drugie życie można nadać nawet staromodnej, nijakiej kanapie. Wystarczy wyhaftować trzy linie i przyszyć kolorowe guziki a mebel z nudnego przemienia się w bardzo interesujący.

Zadziwiające są także pomysły na oświetlenie, które artystka prezentuje na swojej stronie. Kate Thompson nie pozbywa się starych butelek, puszek czy uszkodzonych maszyn do pisania. Szklana butelki na mleko i pojemniki na olej samochodowy okazują się dobrym materiałem do przeróbek. Kate samodzielnie montuje małą instalacje i łączy ją z wymienionymi starociami, które mogą posłużyć w swoim drugim życiu jako stylowe i zdumiewające lampki.

Dodatki zaproponowane przez Kate Thompson są równie zaskakujące. Stare, pięknie zdobione wagi przekształca w zegary a staromodne kandelabry łączy ze słodkimi filiżankami do espresso. Od dzisiaj także uszczerbione bulionówki posłużyć nam mogą jako ciekawe donice na kwiaty.

"Nieużyteczne, niepraktyczne, zepsute, kolorowe i świecące - to rysopis rzeczy, których szukam, którym znajduję nową funkcję i sprawiam, że są zaskakująco urocze"- mówi artystka.

Kokopelia

Zobacz także:

Barok w Twoim wnętrzu

Meble przetworzone

Kuchnia w stylu retro

Więcej o: