Najczęściej popełniane błędy w aranżacji sypialni

Aranżacja sypialni to z pozoru mało wymagające zadanie. Jednak to w jaki sposób urządzimy naszą sypialnię ma wpływ na nasze samopoczucie i komfort podczas snu. Ważne są nie tylko kolory, które dobierzemy, ale także odpowiedni materac, oświetlenie oraz dodatki. Zobacz jakie błędy najczęściej popełniamy w aranżacji sypialni, by ustrzec się ich urządzając własne mieszkanie!

Najczęściej popełniane błędy w aranżacji sypialni - kolor ścian

Choć nie zawsze zwracamy uwagę na kolory, to właśnie odpowiednie barwy są kluczem do sukcesu naszej sypialni. Zbyt intensywne kolory mogą skutecznie utrudniać zasypianie. Najlepszym wyborem do naszej sypialni będą ciepłe, pastelowe kolory. Świetnie sprawdzą się odcienie beżu, bieli i grafitu. Kolorem, który znakomicie pasuje do sypialni jest błękit. Nie od dziś wiadomo, że kolor niebieski uspokaja, koi nerwy i łagodzi stres. Ciepła, łagodna barwa pozwoli odprężyć się po ciężkim dniu i ułatwi zasypianie. Jeśli więc urządzasz sypialnię nie bagatelizuj roli kolorów - to właśnie one mają duży wpływ na nasze samopoczucie i nastrój!

Najczęściej popełniane błędy w aranżacji sypialniNajczęściej popełniane błędy w aranżacji sypialni fot. Rafał Lipski fot. Rafał Lipski

Błędy w aranżacji sypialni - materac

Jednym z najczęściej popełnianych błędów w aranżacji sypialni jest wybór materaca. To właśnie od niego zależy w jakiej kondycji obudzimy się następnego dnia i czy nasze ciało będzie wypoczęte i zrelaksowane. Materac nie może być ani zbyt miękki, ani za twardy, ponieważ wpłynie to niekorzystnie na nasz kręgosłup. Zanim zdecydujemy się na zakup materaca, warto go wcześniej przetestować i wybrać taki, który będzie dla nas najwygodniejszy. Aranżuj sypialnię nie wolno zapominać, że poza wrażeniem wizualnym, musi ona być wygodna i funkcjonalna!

Najczęściej popełniane błędy w aranżacji sypialniNajczęściej popełniane błędy w aranżacji sypialni fot. producent fot. producent

Aranżacja sypialni - jakich błędów unikać?

W sypialni, podobnie jak w innych pomieszczeniach, ważną rolę odgrywa oświetlenie. Aby przed snem móc relaksować się, czytając ulubioną książkę warto zadbać o odpowiednie światło, by nie nadwyrężać oczu. Lampka nocna nie tylko rozjaśni pokój i ułatwi czytanie przed snem, ale także wprowadzi romantyczny nastrój i wyjątkowy klimat. Ważną rolę w sypialni pełni także poduszka. No na niej najczęściej gromadzą się bakterię i zarazki, warto więc wybierać takie, które można prać. Nie należy także bagatelizować pielęgnacji kwiatów. Rośliny w sypialni nawilżą powietrze, jednak jeśli przesadzimy z podlewaniem mogą gnić, a co za tym idzie wydzielać szkodliwe dla zdrowia pyłki. Kolejnym błędem popełnianym w sypialni są świeczki zapachowe. Wprawdzie tworzą one wyjątkową, romantyczną atmosferę - jednak należy pamiętać, że parafinowe świece mogą wypuszczać podczas snu szkodliwe środki chemiczne, a co za tym idzie niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie! Dlatego też najlepiej stosować świece z wosku pszczelego, które nie są szkodliwe dla naszego organizmu. Dzięki temu unikniemy przykrych konsekwencji, jednocześnie ciesząc się romantycznym klimatem w naszej sypialni!

Najczęściej popełniane błędu w aranżacji sypialniNajczęściej popełniane błędu w aranżacji sypialni fot. Monika Filipiuk-Obałek) fot. Monika Filipiuk-Obałek

Marzy Ci się wyjątkowa i stylowa sypialnia, ale nie wiesz jakich błędów się wystrzegać? Chciałbyś stworzyć niepowtarzalny klimat w swojej sypialni, ale brakuje Ci pomysłów? Nic prostszego! Poniżej przedstawiamy 18 produktów, które sprawią, że Twoja sypialnia będzie nie tylko wyjątkowa, ale także pozwoli Ci na regeneracje i relaks po ciężkim dniu!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.