HIT: Płytki gresowe do mieszkania. Jak je dobrać?

Płytki gresowe na polskim rynku cieszą się coraz większą popularnością. Wiele z nas odchodzi od tradycyjnych kolorów płytek, stawiając na nowoczesność i inne barwy. Jednak alternatywą dla poszukujących ciekawych rozwiązań jest gres. Jak go wykorzystać w mieszkaniu? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.

Płytki gresowe w sypialni

Poza kolorowymi i cementowymi płytkami ciekawym rozwiązaniem do naszej sypialni są płytki gresowe. Jest to pomieszczenie w którym spędzamy bardzo dużo czasu, dlatego ważne by nasza podłoga była wykonana z najlepszej jakości materiałów. Wiele z nas zadaje sobie pytanie, jaka podłoga będzie najlepsza? Na rynku mamy dostęp do wielu możliwości: palety, które ocieplą nasze wnętrze czy drewniany parkiet. Jednak warto zwrócić uwagę na gres, który imituje beton. Nie oznacza to wcale, że sypialnia będzie wydawała się chłodna. Porzućmy stereotypy i spróbujmy czegoś nowego!

Jakie płytki gresowe do mieszkania?Jakie płytki gresowe do mieszkania? Fot. Producent Fot. Producent

Funkcjonalna łazienka

Łazienka to pomieszczenie w której płytki odgrywają ważną rolę, rzadko kiedy decydujemy się tutaj na na wybór innego materiału. Poza płytkami ceramicznymi, płytki gresowe są bardzo funkcjonalne. Są odporne na zniszczenia i zabrudzenia, poza tym charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością. Będą świetnie pasować do łazienek w minimalistycznym stylu, gdzie przeważają chłodne barwy. Dzięki brązowym odcieniom płytek, takie wnętrze nabierze ciepła. Warto zwrócić na nie uwagę. Być może już dziś staniemy się fanami tej nowoczesnej faktury.

Płytki gresowe - najciekawsze propozycje.Płytki gresowe - najciekawsze propozycje. Fot. Producent Fot. Producent

Nowoczesny salon - zainspiruj się!

Już od dziś nasz salon, nie musi być typowym miejscem, w którym przebywamy. Płytki gresowe, dzięki wysokiej twardości mogą mieć większe formaty niż płytki ceramiczne. Dzięki temu nasza kompozycja na podłodze może być zaprojektowana bardzo oryginalnie. Takie płytki świetnie prezentują się w przestronnych pomieszczeniach i wpisują w najnowsze trendy 2016 roku.

Płytki gresowe - przykłady.Płytki gresowe - przykłady. Fot. Homebook Fot. Homebook

Płytki gresowe do mieszkania to wnętrzarski hit! Już dziś zwróćmy uwagę na funkcjonalny i oryginalny charakter tego materiału. Dzięki niemu nasze wnętrze będzie nowoczesne i przestronne. Poniżej prezentujemy 18 dodatków, które podkreślą wyjątkowy charakter płytek gresowych.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.