Blender - jaki wybrać? Dobry, nie znaczy drogi - modele do 100 zł

Blender to sprzęt, który z pewnością przyda się w każdej kuchni. Pomoże przygotować smoothie, kremowe zupy a nawet masło orzechowe. Jak wybrać najlepszy model? Na co warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Blendery ręczne do 100 zł - wybór redakcji

Blender ręczny - najlepsze modele do 100 zł, fot. Homebook

Na rynku dostępne są blendery ręczne i stojące (kielichowe). Te pierwsze zajmują znacznie mniej miejsca - zmieszczą się praktycznie w każdej szufladzie. Skupmy się więc na nich. Blendery ręczne powinny mieć przy ostrzach osłonki, które uchronią przed rozbryzgami. Zwróćcie uwagę na liczbę ostrzy - im więcej, tym lepiej (niektóre modele mają nawet 4 ostrza). Warto wybrać blender, który ma różne tryby prędkości. Jeśli używacie blenderów sporadycznie, nie warto wydawać na sprzęt kilkuset złotych.

Najlepsze modele do 100 zł:

Blender ręczny - zalety

Prócz kwestii finansowych są również argumenty przemawiające za wyborem blendera ręcznego. Jakie są jego zalety?

  • Poręczny. Trzeba przyznać, że ten typ blendera jest znacznie przyjemniejszy w obsłudze, niż modele kielichowe.
  • Możliwość miksowania w dowolnym naczyniu. W przeciwieństwie do wersji stojącej, blender ręczny można używać w dowolnej misce lub garnku, dzięki czemu nie tracimy czasu na przelewanie zmiksowanych składników do innego naczynia.
  • Cicho pracuje. W porównaniu do blendera stojącego, model ręczny znacznie mniej hałasuje, dzięki czemu nie przeszkadzamy innym domownikom.
  • Małe rozmiary. Zdecydowanym plusem blendera ręcznego jest niewielki rozmiar. Dzięki temu nie potrzeba wiele miejsca na jego przechowywanie, jak w przypadku blendera stojącego.
  • Łatwe czyszczenie. Przewagą modelu ręcznego jest mniej elementów do czyszczenia.
  • Cena. Nie ma wątpliwości, że zdecydowanie mniej wyniesie nas zakup blendera ręcznego. Nie musi to jednak oznaczać gorszej jakości. Niższa cena wynika z mniejszej mocy i krótszego czasu pracy, jednak jeśli nie korzystamy z blendera bardzo często, wersja ręczna z pewnością nam wystarczy.

.

Blender ręczny do 100 zł - wybór redakcji:

Więcej o: