3 przedmioty, które pozwolą Ci ograniczyć użycie plastiku

Coraz częściej słyszy się o szkodliwym działaniu plastiku zarówno na nasze zdrowie, jak i środowisko. Używanie jednorazowych słomek, plastikowych kubków, czy plastikowych toreb na zakupy produkuje ogromne ilości odpadów, które nie ulegają rozłożeniu. Jak temu zaradzić? Przedstawiamy 3 przedmioty, które pomogą ci w walce o dobro środowiska!

Kubki termiczne 

Kubki termiczne to idealne rozwiązanie na chłodne dniKubki termiczne to idealne rozwiązanie na chłodne dni fot. pixabay/materiały partnera

Jeżeli często pijesz kawę z kawiarni na wynos lub z automatu, to z pewnością zużywasz dużą ilość plastikowych kubków. Zamiast korzystać z jednorazowych kubków zaopatrz się w porządny kubek termiczny lub taki wielokrotnego użytku. Kubek termiczny zatrzymuje ciepło twojego ulubionego napoju na długi czas, dlatego warto mieć go przy sobie w pracy czy na uczelni. 

Torby materiałowe

torba bawełnianatorba bawełniana materiały prasowe

Zamiast za każdym razem prosić w sklepie o plastikową reklamówkę, zaopatrz się w torbę materiałową. Taka torba ma wiele plusów: możesz używać jej przez długi okres czasu, jest wytrzymała i wygląda stylowo! Torba materiałowa jest niewielka, dlatego możesz zawsze mieć ją przy sobie, w razie niespodziewanych zakupów. Zużyta torba materiałowa nadaje się do recyklingu, dlatego jest w 100% ekologiczna. 

Butelki i kubki filtrujące

dzbanek filtrującydzbanek filtrujący The Independent

Wodę pije każdy. Dlatego codzienne kupowanie plastikowych butelek nie sprzyja środowisku. Dużo lepszym (i bardziej oszczędnym!) wyjściem jest używanie filtrów do wody. Filtry oczyszczają wodę z zabrudzeń i tym sposobem sprawiają, że jest ona zdatna do picia. Taką wodę możesz przelać do kubka wielokrotnego użytku, przeznaczonego do picia zimnych napojów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.