Garnki do zadań specjalnych - szybkowary, parowary, garnki do piekarnika i inne

KS
07.02.2019 11:30
Dobrej jakości garnki mogą znacznie ułatwić przygotowywanie codziennych posiłków. Wybraliśmy kilka modeli do zadań specjalnych, które sprawią, że gotowanie będzie prostsze i szybsze, a posiłki pyszne.

Szybkowar

Szybkowary zyskują na popularności przede wszystkim u osób, które nie lubią spędzać dużo czasu w kuchni lub są zapracowane. Doskonale posłużą przede wszystkim do przygotowywania dań jednogarnkowych, które wymagają długiego gotowania, np. bigosu czy gulaszu. O tym, jak wybrać dobry szybkowar pisaliśmy szczegółowo tutaj.

Szybkowar - garnek do szybkiego gotowaniaSzybkowar - garnek do szybkiego gotowania Fot. fabrykaform

Do gotowania na parze

Garnki do gotowania na parze to bardzo wygodne i uniwersalne sprzęty kuchenne. Nie trzeba kupować parowaru, by móc cieszyć się lekkimi i zdrowymi posiłkami. Warzywa przygotowywane na parze nie tylko tracą mniej witamin, ale również wyglądają bardziej apetycznie. Dodatkowo, po wyjęciu wkładu do gotowania na parze, możemy korzystać z takiego garnka jak ze zwykłego. Jest też łatwiejszy w utrzymaniu czystości niż parowar. 

Garnki do gotowania na parzeGarnki do gotowania na parze fot. pixabay

Garnki do piekarnika

Garnki do piekarnika to ciekawa alternatywa dla naczyń żaroodpornych. Są bardziej wszechstrone, ponieważ dają możliwość np. wcześniejszego podsmażenia czy podgotowania potrawy, którą następnie wkładamy do piekarnika. Wiele dostępnych na rynku modeli przyciąga uwagę również z powodów wizualnych - mogą one stanowić ciekawy element wystroju kuchni czy stołu, jeśli podamy w nich posiłek. 

Garnki do piekarnikaGarnki do piekarnika fot. materiały partnera

Wkłady do garnków

Różnego typu wkłady do garnków to najtańszy sposób, by zamienić zwykły garnek w sprzęt kuchenny do zadań specjalnych. Na rynku znajdziemy między innymi wkłady do gotowania na parze, do gotowania makaronu lub szparagów. Warto poszukać na rynku takich rozwiązań, które najlepiej spełnią nasze oczekiwania. 

Zobaczcie również wybrane przez nas komplety garnków 

Więcej o: