Najlepsze gry planszowe dla dużych i małych. W Grę o Tron musisz zagrać!

Nie wiecie co robić w Święta? Oprócz biesiadowania warto zagrać z rodziną lub przyjaciółmi w planszówki. Są świetnym sposobem na miłe, a przy okazji kreatywne spędzenie wspólnego czasu. Mogą być też fajnym pomysłem na prezent.

Gry planszowe są kluczem do rozwoju mózgu – tak potwierdzają japońscy naukowcy. Dlatego warto w nie grać ponieważ trening czyni mistrza. 

Doświadczenie przeprowadzono na doświadczonych pasjonatach i amatorach gier planszowych. Zadanie było proste. Obu grupom pokazano gry planszowe i poproszono o wykonanie najlepszych ruchów. Wynik? U profesjonalistów, którzy mogli pochwalić się dłuższym stażem treningowym doszło do aktywacji części mózgu odpowiedzialnej za zapamiętywanie. U amatorów tak się nie stało.

Dlatego jeśli zależy wam na rozwijaniu umysłu to warto regularnie rozgrywać rodzinne turnieje gier planszowych. Nadchodzące Święta są idealną okazją, by zacząć lub kontynuować planszówkową tradycję. 

Przygotowaliśmy najfajniejsze gry planszowe dla małych i dużych. Na naszej top liście znalazły się m.in.: Gra o Tron, Stworze, Dixit, Kolejka, Milionerzy, 5 sekund, Monopol, iKnow, Chińczyk i wiele innych. Mamy nadzieję, że propozycje trafią również w wasze gusta. 

Gra planszowa Gra o Tron: Żelazny TronGra planszowa Gra o Tron: Żelazny Tron mat. pras. Partnera

Gry planszowe dla najmłodszych rozwijają myślenie strategiczne oraz umiejętności przewidywania i planowania

Lepiej i szybciej, gdy wymagają od małych graczy mniej lub bardziej specjalistycznej wiedzy. Gry, które wybraliśmy z pewnością pomogą rozwinąć wyżej opisane cechy, w szczególności iKnow Junior, 5 sekund, Czółko i Małe Kalambury. Polecamy!

Różnorodność zadań sprawia, że gry nie nużą, a dzieci chętnie do nich wracają. Uczą również współpracy z innymi, pogłębiają wiedzę o świecie, rozwijają myślenie logiczne i twórczą wyobraźnię. 

Gra planszowa iKnow JuniorGra planszowa iKnow Junior mat. pras. Partnera

Więcej o:
Copyright © Agora SA