Nowoczesne dywany do domu. To kamienne, piaskowe i tureckie wzory

Wioleta Bednarczyk, D Z
23.09.2020 15:30
Dywany w nowoczesne wzory imitujące kamień, piasek, beton czy we wzory tureckie są piękną dekoracją wnętrza. To tkane modele, które odnajdą się w każdym domu. Daj się zainspirować!

Dywan nowoczesny w kolorze piaskowym.Dywan nowoczesny w kolorze piaskowym. Fot. Shutterstock

Dywanowy biznes rozpoczęli koczownicy. Tkane poziomo dywany o geometrycznych i krzywoliniowych wzorach pojawiły się już około tysiąca lat temu w Azji Środkowej. Początkowo - dla wygodniejszego życia i ochrony przed zimnem. Pierwsze dywany dekorowały namioty i okrywały plecy  koczowników. Były wełniane, tkano je z włosia kóz i owiec, na krosnach, które tworzono z dwóch drewnianych belek przymocowanych do ziemi. Pomiędzy nimi rozpinano nici osnowy. Metoda poziomego tkania dywanów funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Nadal stosują ją koczownicy, głównie ze względu na prostą formę krosna, które jest łatwe do złożenia i przeniesienia w nowe miejsce. Dziś nie brakuje nowoczesnych dywanów, a oferta producentów z Polski i ze świata stale się powiększa, ponieważ to świetne produkty dekoracyjne do każdego wnętrza. Dodają stylu, ale również wprowadzają mnóstwo przytulności do domu.

Sznurkowy dywan w stylu boho.Sznurkowy dywan w stylu boho. Fot. Dywany Łuszczów

Dzisiejsze dywany nowoczesne, mimo że są przeznaczone tylko na podłogę, za sprawą pięknego designu potrafią zamienić wnętrze w fantastyczne i stylowe miejsce. Mają długie lub krótkie włosie, dostępne są w szerokiej palecie barw, a ich motywy dekoracyjne często nawiązują do miejsca produkcji. Te tkane modele mogą być wykonane z naturalnych materiałów: wełny, sznurka czy bawełny szenilowej. Są również piękne i stylowe dywany nowoczesne, które wykonano z łatwo czyszczącego się polipropylenu. Zobaczcie różnorodne propozycje nowoczesnych dywanów z wzorami imitującymi kamień, piasek, czy też wzorami tureckimi. Doskonale prezentują się w sypialniach, salonach i pokojach dziennych. 

Nowoczesne dywany we wzory imitujące kamień i piasek

Przedstawiamy różnorodne dywany nowoczesne, które wyróżniają takie właśnie wzory. To produkty trzech marek: polskiej – Dywany Łuszczów, a także Carpet For You czy Louis De Poortere. Te dywany nowoczesne dodadzą przytulności, stylu i szyku każdemu wnętrzu. 

Dywan nowoczesny o kamiennym wzorze.Dywan nowoczesny o kamiennym wzorze. Fot. Dywany Łuszczów

Nowoczesne dywany z tureckim motywem – Polska uwielbia Orient

Rozwój kolei, turystyki, zainteresowanie stylem orientalnym zachęciły wielu polskich arystokratów i mieszczan do dalszych podróży oraz importu dywanów perskich. W 1553 roku, z polecenia króla Zygmunta Augusta, przywieźliśmy do Polski 132 arrasy, a 20 lat później, za panowania Stefana Batorego – kolejne dywany z orientalnymi motywami. Potem nieprzerwanie aż do okresu baroku były one regularnie importowane do Polski, by dekorować komnaty pałaców i bogatych dworów. Na zamówienie były wykonywane również modele z herbami polskich rodów. Dywany z orientalnym motywem nie tylko dekorowały wnętrza, ale mówiły o statusie właścicieli, wyrażały ich styl, poglądy i wierzenia.

Teraz nowoczesne dywany z tureckimi motywami ponownie królują na polskich salonach. Zobaczcie nasze typy! 

Dywany nowoczesne z turkusem

Ciekawe wzory oraz niebieskie i turkusowe kolory nowoczesnych dywanów proponuje polska marka Dywany Łuszczów. Mamy aż sześć stylowych propozycji. Jednak marka w całej ofercie ma blisko 20 zróżnicowanych kolekcji dywanów nowoczesnych, retro czy vintage, a także kilkaset wzorów w wielu rozmiarach i kolorach – na pewno znajdzie się coś dla każdego. 

Dywany Łuszczów już od 1995 roku prężnie się rozwijają. Na bieżąco śledzą trendy i wzornictwo, odwiedzając najważniejsze targi tekstylne na świecie: Domotex w Hannoverze, Heimtextil we Frankfurcie, Meble Polska w Poznaniu. Dzięki temu nieustannie uzupełniają ofertę o najmodniejsze wzory i kolory dopasowywane do rosnących oczekiwań klientów. Prócz kolekcji własnej marka oferuje również dywany renomowanych producentów krajowych: Agnella, Dywilan, Weltom oraz zagranicznych, importowanych z Belgii, Turcji, Indii, Mołdawii i Chin.

Nowoczesne dywany sznurkowe

Mamy ciekawe wzory nowoczesnych dywanów, które wykonano ze sznurka. To modele do minimalistycznych domów, jak również do tych kochających Orient lub kolory natury. Zobaczcie koniecznie te dywany nowoczesne!