Taca dekoracyjna - przyda się w kuchni i w salonie

Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami. Choć może się nam wydawać, że uwielbiamy minimalizm, są w naszym domu przedmioty, które budują klimat, nastrój i dekorują wnętrze. Popularnością w ostatnim czasie cieszą się tace dekoracyjne. Wybór w sklepach jest ogromny: tace dekoracyjne z lustrem, tace dekoracyjne z kryształtami, tace dekoracyjne z marmuru. Podpowiadamy jak je wykorzystać, by ozdobić wnętrze.

Jak udekorować dom? Sprawdzą się tace dekoracyjne

Lubisz swój dom? Odpowiedź powinna brzmieć twierdząco. Aranżacja domowej przestrzeni jest bardzo ważna. To w domu powinniśmy się czuć najbezpieczniej, mieć poczucie, że jest to wnętrze piękne, stylowe. Aranżacja mieszkania ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie, kreatywność, relacje z domownikami czy komfort snu. Kiedy w domu panuje najbardziej nerwowa atmosfera? Oczywiście podczas remontu, dlatego tak ważna jest harmonia, porządek i dbanie o to, by przedmioty, którymi się otaczamy były w stanie nas uspokoić i wyciszyć. Nawet jeśli nie jesteśmy wzrokowcami, lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami. Niezależnie od metrażu mieszkania czy domu, ilości godzin w ciągu doby, które w nim spędzamy, każdy przedmiot ma tu niebagatelne znaczenia. Choć klimat w domu tworzą ludzie, przedmioty również mają na niego duży wpływ.

Ładne przedmioty, którymi otaczamy się urządzając dom wpływają na nasze nastawienie do życia i codzienny nastrój, dlatego warto przywiązać ogromną uwagę do wyboru najmniejszych bibelotów, które budują klimat. Nadmiar rzeczy to podstawowy błąd aranżacyjny. Lepiej wybrać ich mniej, ale dobrać przemyślane, które podkreślą styl, w jakim urządzamy mieszkanie i zwiększą naszą koncentrację.

W nowoczesnych aranżacjach ogromną popularność zyskały tace dekoracyjne, wykorzystywane w wielu pomieszczeniach i na różne sposoby. Ładna taca dekoracyjna w kuchni może zwiększyć apetyt serwowanych na niej dań i przekąsek. Taca z dekoracją na komodzie w przedpokoju czy salonie ociepli wnętrze, nada mu stylu i udekoruje mebel, na którym ją postawimy. Chcąc stworzyć romantyczny nastrój w sypialni lub salonie, świetnym sposobem jest wykorzystanie tacy dekoracyjnej na świece. Zobaczcie sami, jakie propozycje dla was mamy.

Tace dekoracyjne - jak je wykorzystać?

Dekoracyjne elementy w każdym wnętrzu tworzą klimat. Często wybierane stały się tace dekoracyjne na stół, które świetnie sprawdzą się do serwowania dań, przekąsek czy ciast podczas spotkań w rodzinnym gronie, spotkań z przyjaciółmi lub większych rodzinnych uroczystości.

Taca dekoracyjna to strzał w dziesiątkę, jeśli chcemy udekorować stół w salonie lub w jadalni. Taca dekoracyjna na stół czarna będzie uniwersalnym wyborem, a ułożone na niej cukierki, świeczki lub ustawione małe kaktusy czy sykulenty ozdobią wnętrze i nie utrudnią sprzątania. Warto wykorzystać tacę dekoracyjną na świece. Ustawione na niej świece o różnych wielkościach stworzą wieczorem przytulny i romantyczny klimat. Spływający wosk, zatrzyma się na tacy, dzięki czemu nie zniszczy powierzchni stołu, a tacę bez problemu później można umyć.

Taca dekoracyjna świetnie odnajdzie się w aranżacji garderoby lub na toaletce w sypialni. W jaki sposób? Eleganckie butelki kosmetyków lub perfumy, aż proszą się o ich eksponowanie. Wiemy jednak jak uciążliwe jest wycieranie kurzy, jeśli na blacie poustawianych jest mnóstwo drobnych przedmiotów, a podczas sprzątania każdą buteleczkę z osobna trzeba podnieść, w efekcie porządki trwają dłużej niż zakładaliśmy. Taca dekoracyjna na perfumy z powodzeniem zastąpi koszyczek, szufladę w kosmetyczce, a wszystkie lubiane i używane zapachy będziemy mieć pod ręką. Świetnie sprawdzi się taca dekoracyjna z lustrem, która dodatkowo będzie pięknie odbijała światło. Dobrym wyborem będzie także taca dekoracyjna z marmuru, taca dekoracyjna z kryształkami, taca dekoracyjna z cyrkoniami lub złota taca dekoracyjna, która doda aranżacji blasku.

Taca dekoracyjna na stół - jaka powinna być, jaką najlepiej wybrać?

W sklepach stacjonarnych oraz internetowych dostępne są różne tace dekoracyjne na stół. W zależności od tego do jakiego wnętrza tacy szukamy powinna ona spełniać określone wymagania, by była praktyczna i wygodna w użytkowaniu. Niektóre modele choć bardzo atrakcyjne wizualnie, mogą okazać się trudne do utrzymania w czystości lub mało trwałe.

Wybierając tacę do kuchni, która ma posłużyć do serwowania posiłków, warto wybrać model o powierzchni, którą łatwo będzie utrzymać w czystości i umyć. Najlepiej sprawdzą się tace dekoracyjne z błyszczącą powierzchnią. Dobrym wyborem będzie taca dekoracyjna z uchwytami, która nie będzie się wyślizgiwała z dłoni, nawet, gdy będzie zapełniona. Taca do serwowania posiłków nie powinna mieć także ostrych krawędzi, którymi moglibyśmy komuś zrobić krzywdę. Podczas rodzinnych uroczystości, miejsce na stole jest na wagę złota, dlatego świetnie sprawdzi się taca dekoracyjna na nóżkach, która zapewni dodatkowe miejsce na przystawki czy gorące dania. W kuchni dobrym wyborem są drewniane tace dekoracyjne, które ocieplą aranżację, pasują niezależnie od stylu, są ponadczasowe i uniwersalne. Decydując się na tace dekoracyjne z metalu, pamiętaj, by nie wkładać ich do zmywarki, mogą zardzewieć. Tace dekoracyjne polerowane lub ze zdobieniami w postaci kryształków czy cyrkonii najlepiej myć delikatną szmatką pod bieżącą wodą i dokładnie osuszyć. Najłatwiej utrzymać w czystości tacę dekoracyjną z lustrem, którą bez problemu umyjesz płynem do mycia szyb.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.