Sposoby na ścianę wokół telewizora

Piękna aranżacja salonu to podstawa każdego domu lub mieszkania. Odpowiednie wykończenie, dobrze dobrane do wnętrza meble oraz dodatki sprawią, że salon stanie się miejscem przyjemnym i lepiej będzie Ci się w nim spędzało czas. Każdy element pomieszczenia jest ważny. Dlatego dobrze zaplanuj salon, zanim zabierzesz się do robienia zakupów.

Jednym z ciekawszych części salonu jest miejsce na telewizor. Ściana, przy której stoi telewizor lub na której on wisi, może zostać ładnie wyeksponowana w całości pomieszczenia. Sprawdź razem z nami, w jaki sposób najciekawiej zaprojektować i wykonać taką aranżację ściany wokół telewizora.

Jaka powinna być ściana z telewizorem?

Nowoczesne aranżacje mają pewne wspólne cechy: muszą być wygodne w użytkowaniu, estetyczne oraz praktyczne. Takie wyjątkowe połączenie trzech cech sprawi, że salon stanie się przestrzenią, w której chętnie będziesz wypoczywać. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku ściany z telewizorem. Aranżacja ściany może nie raz sprawiać trudności, jednak ciekawe pomysły i nietypowe materiały stworzą kompozycję, którą na pewno będziesz mógł pochwalić się przed gośćmi i domownikami.

Zadbaj przede wszystkim o to, by znajdujące si tutaj elementy były funkcjonalne. Szafki mogą przydać się do przechowywania rzeczy, a półki do ich eksponowania. Zadbaj o minimalizm — zbyt dużo elementów będzie tworzyło poczucie chaosu i zagracenia. Miejsce powinno być estetyczne i wygodne.

Ściana w salonie - półki i regały na książki i zdjęciaŚciana w salonie - półki i regały na książki i zdjęcia Fot. materiały partnera

Jak wykonać projekt ściany z telewizorem?

Jak zatem zaaranżować ścianę z telewizorem w salonie? Koniecznie postaw na odpowiednie materiały i ciekawe wyposażenie. Wśród pomysłów, dostępnych na Internecie, wybierz te, które najlepiej wyeksponują Twoją przestrzeń, podkreślą panujący w salonie styl i staną się ozdobą mieszkania. Nie zapomnij również o dodatkach! Odpowiednie dekoracje pozwalają stworzyć wyjątkowe wnętrza.

Ciekawe materiały - drewno, panele, tapeta lub kamień - w nietypowym salonieCiekawe materiały - drewno, panele, tapeta lub kamień - w nietypowym salonie Fot. materiały partnera

Jakie materiały będą najlepsze na ściany z telewizorem?

W salonie możesz użyć różnorodnych materiałów. Zadbaj o spójność kompozycji i wybieraj takie materiały, które sprawią, że wystrój będzie estetyczny i wyjątkowy. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzi się beton architektoniczny. Będzie idealny do wnętrza w nowoczesnym stylu, gdzie podkreślenie modnego charakteru i minimalizmu jest ważne. Dobrym rozwiązaniem będzie również cegła w kolorze szarym lub czerwonym. W aranżacji klasycznej z kolei warto zastosować panele (te z drewna naturalnego będą niezwykle atrakcyjne). Panele ułóż na ścianie tuż za telewizorem lub pokryj nimi całą jedną ścianę w salonie. Wnętrze tradycyjne możesz też zaaranżować z większą ilością kolorów — sprawdzi się kolorowa farba lub wzorzysta tapeta. Tapeta będzie też materiałem, który łatwo można zastosować w nowocześniejszej aranżacji.

Jakie meble można ustawić przy ścianach z telewizorem?

Meble do salonu, które ustawiasz w swoim pokoju dziennym, powinny być praktyczne i estetyczne. Warto zdecydować się na jedną serię meblową, dzięki czemu wszystkie elementy będą spójne i będą do siebie odpowiednio pasować. Przy ścianie z telewizorem warto ustawić szafki RTV.

Szafki RTV spełniają kilka ważnych funkcji w salonie. Przede wszystkim zabezpieczają telewizor i pozostały sprzęt przed uszkodzeniami. Zapewniają też stateczność stojącego telewizora. W salonie używa się ich również do porządkowania rzeczy: książek, kolekcji płyt lub sprzętu elektronicznego.

W salonie warto również ustawić regały oraz półki. Wśród przydatnych mebli znajdą się także witryny. Ciekawym pomysłem będzie na pewno ustawienie atrakcyjnej meblościanki.

Półki i szafka na odbiornikPółki i szafka na odbiornik Fot. materiały partnera

Jak odpowiednio dobrać dodatki, by dobrze zaaranżować ścianę z telewizorem?

Ściana, na której wiesza się telewizor, lub przy której wstawia się ekran telewizora, powinna być atrakcyjna. Dobierz zatem odpowiednie dodatki, aby ożywić przestrzeń. Do takiego miejsca pasują ramki ze zdjęciami oraz książki. Powierzchnia półek może też posłużyć do wyeksponowania pamiątek z podróży.

Ustawiając dodatki, pamiętaj o tym, aby nie dodawać ich za dużo. W razie możliwości ograniczaj ich ilość. Najważniejszy przecież w takiej kompozycji przy ścianie jest telewizor. Zbyt dużo dodatków może sprawić, że domownicy i goście będą mieć wrażenia chaosu i zagracenia miejsca. Postaraj się zatem na szafkę telewizyjną nie wstawiać żadnych rzeczy zwłaszcza wtedy, gdy posiadasz model stojący telewizora.

Różnorodne inspiracje dostępne są w Internecie. Warto sprawdzić kilka sposobów na zaaranżowanie wnętrz i zdecydować się na takie, które wygląda efektownie. Dzięki temu pomieszczenie będzie przyjazne i chętniej będzie Ci się w nim odpoczywało.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.