Jak zaprojektować garderobę do przedpokoju?

Piękny przedpokój to miejsce wyjątkowe, które warto odpowiednio zaaranżować - jest to w końcu pierwsze pomieszczenie, jakie widzą Twoi domownicy i goście, jego wygląd powinien być zatem zachęcający. Jednocześnie nie należy zapominać o tym, aby przedpokój był funkcjonalny i wygodny. W odpowiednim urządzeniu przedpokoju pomogą na pewno garderoby. Jak zaprojektować garderobę? Zobacz razem z nami!

Szafa.Szafa. Fot. Shutterstock

Jak przydatna jest garderoba?

Garderoby do przedpokoju to atrakcyjne i bardzo praktyczne wyposażenie. Najlepiej sprawdzi się taka garderoba, która będzie w stanie dopasować się do wielkości pomieszczenia i jednocześnie będzie w stanie zapewnić Ci odpowiednie miejsce do przechowywania rzeczy osobistych. W garderobie ukryjesz sezonowe ubrania, obuwie, płaszcze, kurtki, parasole oraz zapasową pościel lub koce.

W projektowaniu garderoby ważne jest to, aby zdecydować się na odpowiednie elementy. W mniejszych pomieszczeniach zainwestuj w węższe lub mniejsze meble. Dzięki temu nie wypełni się całą dostępną przestrzeń, a meble wciąż będą służyć w funkcjonalny sposób. Wygodna garderoba nie musi być wcale ogromna, mniejsze meble mogą być również bardzo funkcjonalne.

Jakie meble będą idealne w przypadku garderoby?

Projekt garderoby może zawierać w sobie różnorodne elementy. Najbardziej pojemne będą na pewno szafy do przedpokoju. Należy zadbać o to, aby przechowywanie ubrań było umożliwione — dlatego zainwestuj w odpowiednie szafy, gdzie przechować będziesz mógł zarówno dłuższe ubrania, jak i koce.

Dobrym pomysłem będzie zakup dodatkowych produktów. Atrakcyjnie będą zawsze wyglądać komody. Garderoba z komodą to wyjątkowe połączenie — komody to produkty eleganckie i stylowe i będą idealnie pasować zwłaszcza do mniejszych pomieszczeń. To także idealne rozwiązanie na przechowywanie obuwia. W garderobie z komodą domownicy będą mogli ukryć też drobiazgi, biżuterię i dodatki, w tym przypadku sprawdzi się zwłaszcza komoda z szufladami.

Garderobę uzupełnij o szafki na buty. To rozwiązanie, dzięki któremu Twoje obuwie będzie zawsze uporządkowane. Nie zapominaj o tym, by zawiesić lub ustawić wieszaki. Produkty do wyposażenia przedpokojów (szafy, komody i szafki) możesz zakupić z tej samej serii meblowej, dzięki temu korytarz będzie utrzymany w atrakcyjnym, jednolitym stylu.

Szafa z drzwiami przesuwnymi, czy uchylnymi?

Szafa przesuwnaSzafa przesuwna Fot. shutterstock

Garderoba może być różnie rozwiązana. Popularne są zarówno wersje z drzwiami uchylnymi, jak i przesuwnymi. Od twoich osobistych preferencji zależy, na co się zdecydujesz. Drzwi przesuwne z reguły zajmują miej miejsca, zatem to wygodne rozwiązanie do małych przedpokoi. Wyjątkowo niewielkie korytarze mogą z kolei atrakcyjnie wyglądać wtedy, gdy ustawiona zostanie w nich otwarta garderoba.

Jakie wyposażenie garderoby się przyda?

Zachowanie porządku będzie możliwe wtedy, gdy odpowiednio rozwiążesz wnętrze garderoby. Zdecyduj się na obszerne półki lub wysuwane kosze. Popularne są także kontenerki, które umożliwią odpowiednie przechowywanie odzieży i utrzymanie porządku. Na wyższych półkach lub nadstawkach do szafy ułóż koce albo zapasową pościel. Jeśli szafa posłuży do zabudowy wnęk, możesz zdecydować się na zaaranżowanie otwartej garderoby lub zainwestować w drzwi do szafy.

Przydatne będzie oczywiście duże lustro. Lustra to elementy, dzięki którym skontrolujesz i poprawisz swój wygląd. Zaaranżowanie małych pomieszczeń to nie lada wyzwanie, dlatego wśród umieszczanych do przedpokojów produktów warto wstawić lustra — tafla optycznie powiększa wnętrze i sprawia, że jest ono lepiej doświetlone.

Taka garderoba sprawdzi się w każdym korytarzu wejściowym. Podobnie projektuje się garderobę do sypialni — ona również powinna zawierać w sobie szafę, szafki, komody oraz lustra. Podczas projektowania pamiętaj o tym, by dobrze wypełnić przestrzeń i zadbać o odpowiednią ilość miejsca dla ubrań (dobrą ilość półek na koszule, bluzki i bieliznę, odpowiednio dużo przestrzeni na obuwie i pojemniki na akcesoria i szereg dodatków). W każdym domu przyda się garderoba. Możesz ustawić ją w sypialni, sprawdzi się też w przestrzeni odpowiednio dużej łazienki. To też często całkowicie osobne pomieszczenie — taka funkcjonalna i praktyczna wersja przyda się zwłaszcza w dużym domu, gdzie domowników jest wielu i odzież musi być odpowiednio segregowana i przechowywana.

Podczas projektowania nie zapominaj o tym, by zainstalować odpowiednie oświetlenie. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy przedpokój lub sypialnia zlokalizowane są na słabo oświetlonym poddaszu, lub garderoba stoi w ciemnym kącie wnętrza.

Więcej o:
Copyright © Agora SA