Te meble są idealne do nowoczesnych wnętrz. Małe sofy w niskich cenach

Małgorzata Duży
22.04.2022 11:55
Wybór odpowiedniej sofy do twojego mieszkania to nie lada wyzwanie. Mebel powinien pasować do estetyki wnętrza, nie bez znaczenia są również jego wymiary. Prezentujemy szeroki wybór nowoczesnych kanap.

Najważniejsze przy wyborze sofy do mieszkania są jej gabaryty. Jako że zazwyczaj funkcjonujemy w niewielkich przestrzeniach, idealna kanapa nie powinna przytłaczać wnętrza. Świetnym rozwiązaniem są sofy dwu-, trzyosobowe. 

Wysokie i smukłe

Decydując się na zakup mebli do małej przestrzeni, warto rozważyć kanapę na nóżkach. Optycznie wysmukli to naszą sofę. Takie modele z pewnością nie przytłoczą niewielkich wnętrz.

Wybierajmy kanapy o smukłych kształtach. Oparcie również nie powinno dominować w całym pokoju. Z kolei głębokość siedziska powinna być średnia. Tak, aby całe nasze uda znalazły oparcie.

Należy pamiętać o tym, że przy wyborze sofy trzeba uwzględnić wymiary zagłówków i podłokietników. Warto zadbać o to, by elementy te nie przytłaczały swoimi rozmiarami całej sofy. Z ostrożnością trzeba także dokonywać pomiarów przed zakupem. Wówczas nie zaskoczy nas nieprzyjemna niespodzianka.

Jak wybrać kanapę do małego wnętrza?Jak wybrać kanapę do małego wnętrza? fot. Shutterstock

Modna i funkcjonalna

Funkcja spania to ciekawe urozmaicenie sofy. Nierzadko bywa, że odwiedzają nas przyjaciele czy rodzina. Warto, aby kanapa się rozkładała, a goście mieli gdzie wypocząć po długim dniu. Może również się zdarzyć, że to my będziemy spać na rozkładanej sofie. Dlatego powinna ona być jak najbardziej wygodna.

Zwróćmy uwagę, żeby mechanizm, który pozwala zamienić kanapę w łóżko był nieskomplikowany. Nie bez znaczenia jest również, by nasza sofa miała pojemnik na pościel. Dzięki niemu w niewielkiej przestrzeni zyskamy jeszcze więcej miejsca do przechowywania.

Kompaktowa sofaKompaktowa sofa fot. Shutterstock

Obicie sofy

Równie ważny jest materiał na obicie sofy. Zależy nam na tym, aby była nie tylko ładna, ale i funkcjonalna. Dlatego należy wybierać tapicerki odporne na zabrudzenia i proste do utrzymania w czystości.

Skórzane obicia (również te w wersji eko) są idealne do mieszkań, w których przebywają dzieci. Dzięki właściwościom tego materiału łatwo usunąć z niego plamy i zabrudzenia. Nie poleca się zakupu skórzanych sof właścicielom zwierząt. Pazury dosyć łatwo mogą porysować pokrycie tego typu.

Welur to bardzo przyjemny w dotyku, ładny materiał. Niestety jego wadą jest to, że trudno go wyczyścić. Z tego względu polecamy zakup pokrowców na sofę. Jest to wygodne i modne rozwiązanie, bo jeśli znudzi nam się kolor naszego mebla, z łatwością można zdecydować się na inną opcję.

Ważne, aby sofa była kompaktowaWażne, aby sofa była kompaktowa fot. Shutterstock

Wybranie kanapy do małego wnętrza to trudne i odpowiedzialne zadanie. Ważne, aby nie tylko wpisywała się ona w estetykę pomieszczenia, ale i była smukła oraz proporcjonalna. Warto zwrócić uwagę na modele na nóżkach. Oprócz tego niebagatelne znaczenie dla użytkowników ma funkcja spania. Wygoda przede wszystkim!

Więcej o: