Proste, piękne, praktyczne. Kuchenny niezbędnik za 65 złotych

Małgorzata Duży
22.04.2022 14:51
Zmywanie naczyń to czynność, którą wykonuje każdy z nas. Z tego względu warto zaopatrzyć się w pojemną suszarkę do naczyń. Sprawdzamy ofertę producentów i pokazujemy najciekawsze, designerskie rozwiązania.

Niezależnie od tego, czy posiadasz w domu zmywarkę, musisz myć naczynia. Nieważne czy chodzi o obszerne garnki, płaskie lub głębokie talerze czy liczne kubki. Wszystkie naczynia powinny mieć odpowiednie miejsce w kuchni, w którym mogą wyschnąć do suchości. W tym wypadku idealnie sprawdzą się suszarki do naczyń.

Najważniejsza jest pojemność

Przede wszystkim trzeba dostosować suszarkę do naczyń do swoich potrzeb. Na początku określ, ile miejsca możesz przeznaczyć na produkt tego typu w swojej kuchni. Ważne, by był on zlokalizowany niedaleko zlewu. Ułatwi to proces sprzątania.

Na rynku istnieją suszarki, które mają wiele poziomów. Pozwoli to zaoszczędzić znaczną ilość miejsca. Są również modele, które w trakcie, gdy nie są używane z powodzeniem można złożyć i schować. Warto rozważyć zakup suszarki tego typu do mniejszych mieszkań.

Producenci oferują szeroki wybór suszarek do naczyćProducenci oferują szeroki wybór suszarek do naczyć fot. Ceneo

Odpowiednia konstrukcja

Niezwykle istotny jest również pojemnik na sztućce i przybory kuchenne. Zwróć uwagę, ile zaoszczędzisz miejsca na suszarce, jeśli wybierzesz model z pojemnikiem specjalnie przeznaczonym do suszenia sztućców. Warto zwrócić również uwagę na wielkość takiego pojemnika.

Nie mniej istotne jest to, aby suszarka była wyposażona w specjalny otwór odprowadzający wodę. Dzięki niemu unikniesz stojącej wody w twojej kuchni, w której może gromadzić się kurz i bakterię. Ważne jest również regularne mycie suszarki do naczyń specjalnym detergentem antybakteryjnym.

Dobierz suszarkę dostosowaną do swoich potrzebDobierz suszarkę dostosowaną do swoich potrzeb fot. Ceneo

Desingerskie rozwiązania

Bardzo istotne jest odpowiednie zaprojektowaniu sprzętu. W przypadku większych rodzin dobrym rozwiązaniem są suszarki wielopoziomowe ze specjalnym pojemnikiem na talerze i osobnym zbiornikiem na sztućce. Warto również zwrócić uwagę na to, aby suszarka była wyposażona w antypoślizgowe nóżki, które zapewnią jej stabilność.

Należy także zwrócić uwagę, oczywiście przede wszystkim w wypadku modeli, które nie mają odpływu wody, czy suszarka jest wyposażona w głęboką tackę. Po każdorazowym myciu naczyń trzeba opróżnić z niej wodę. Oprócz tego warto upewnić się, czy wybrany przez nas model jest odporny na korozję i niekorzystne działanie wody.

Ważne jest, aby suszarka znajdowała się niedaleko zlewuWażne jest, aby suszarka znajdowała się niedaleko zlewu fot. Shutterstock

Dobór odpowiedniej suszarki do naczyń to bardzo ważne zadanie. Dzięki niej w naszej kuchni zapanuje porządek, a naczynia będą schły w bardziej higienicznych warunkach. Warto upewnić się, że suszarka idealnie odpowiada na nasze potrzeby. Nóżki antypoślizgowe, pojemnik na sztućce, głęboka tacka na wodę lub funkcja jej odprowadzania – tym będą charakteryzować się dobre suszarki.  

Więcej o:
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • atr8

  Oceniono 6 razy 6

  Taa..., w każdym domu naczynia muszą wyschnąć do suchości. Jak nie, to będą mokre pomimo wyschnięcia.
  To wymyślił ktoś, kto ma Duży łeb. Geniuszka po prostu.

 • nachbarin

  Oceniono 1 raz 1

  każda nowa suszarka jest piękna, szczególnie te czarne i nie używane, ale brakuje instrukcji jak się pozbyć kamiennych zacieków z tych cudeniek, sam detergent antybakteryjny nie pomoże

 • miromaz

  Oceniono 6 razy 0

  Taaa, zmywarki to przeżytek...

 • Stop Idiotom

  Oceniono 6 razy 0

  Tak talerze i sztućce na okapniku są strasznie trendy a zmywarki są be. Leczcie się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX