Najlepsze przybory cukiernicze w twojej kuchni. Z tym ci się upiecze

Czasami każdy z nas ma ochotę na słodkie co nieco. Zanim kupimy przetworzone słodycze, warto spróbować upiec coś samodzielnie. Podpowiadamy, jakie gadżety ci w tym pomogą. Czego nie powinno zabraknąć w twojej kuchni?

Owocowe ciasta, słodkie tarty, szarlotki, ciasteczka i serniki. Wybór łakoci, które możemy upiec w swoim domu jest naprawdę szeroki. W wypiekach pomogą odpowiednie akcesoria. Foremki do ciastek, blachy, rękawy cukiernicze. Oto przegląd gadżetów, w którymi ci się upiecze.

Foremki do ciastek

Wszystko zaczyna się od masy, którą potem należy wykrawaćWszystko zaczyna się od masy, którą potem należy wykrawać fot. Pexels

Do wypieku ciastek potrzeba odpowiednich form. Oczywiście, wszystko zależy od tego, jakiego typu ciastkami będziesz się raczyć. Inna forma posłuży do przygotowania popularnych ciastek ul, a inna do wypieku ciastek maślanych.

Oprócz tego warto zaopatrzyć się stolnicę, która znacznie ułatwi proces przygotowania słodkich łakoci. Dla tych, którzy w swoim mieszkaniu nie mają zbyt wiele miejsca na przechowywanie tego typu akcesoriów idealnie sprawdzi się stolnica silikonowa. To wygodna mata, którą po użyciu można złożyć i schować do szafki.

Odpowiednie blachy

Wybierz odpowiednią blachę do swoich wypiekówWybierz odpowiednią blachę do swoich wypieków fot. Pexels

Trudno upiec jakiekolwiek ciasto bez odpowiedniej blachy. Warto mieć na uwadze, że będą się one różnić rozmiarem w zależności od tego, ile mamy danej masy na ciasto. Najpopularniejsze blachy to te wykonane z aluminium. Niestety bardzo często bywa tak, że ciasto się do nich przykleja. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wybór blachy ze stali węglowej. Dzięki pokryciu formą adhezyjną nie wymagają wcześniejszego przygotowania, np. wyłożenia blachy papierem do pieczenia.

Równie popularne są formy silikonowe. Dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, łatwe w utrzymaniu, kompaktowe. Pewną alternatywą są również blach z silikonowymi rączkami. Jako że silikon szybko stygnie, nie musisz martwić o poparzenia. Co więcej, rozmaite kolory tych blach mogą być szczególnie atrakcyjne dla dzieci.

Rękawy cukiernicze

Każdy lubi ładne, ozdobione wypiekiKażdy lubi ładne, ozdobione wypieki fot. Pexels

Wielu z nas marzy o przygotowaniu tortu idealnego. Na pewno pomogą w tym rękawy cukiernicze. Na rynku dostępnych jest wiele opcji. Im cieńszy rękaw, tym większa kontrola w szprycowaniu tortów i ciasteczek. Warto zakupić jednorazowe rękawy, bo dają największą swobodę w operowaniu gadżetem. Dobrą opcją są również rękawy aluminiowe, które są bardzo łatwe w utrzymaniu.

Ciasta, torty i ciasteczka czekają na przygotowanie. Zbliża okres na sezonowe owoce, które umilą każdy wypiek, dodając mu przy tym smaku. Nie czekaj i wybierz akcesoria do pieczenia już dziś. W szerokiej ofercie producentów każdy znajdzie coś dostosowanego do swoich potrzeb.

Więcej o: