Świeczniki na każdą okazję. Nadaj swojemu domowi blasku

Lato zbliża się wielkimi krokami, co oznacza długie biesiadowanie przy grillach. Idealnym dodatkiem będą świece i świeczniki, które uprzyjemnią atmosferę każdego spotkania. Podpowiadamy, jak wybrać takie, które idealnie oświetlają nasz dom, eksponując przyjemny blask ognia.

Sezon na świeczniki trwa praktycznie przez cały rok. Nie sposób znaleźć kogoś, kto nie lubi nadać swojej przestrzeni atmosfery poprzez zapalenie licznych świec. Świeczniki to ładny i estetyczny dodatek, który nie tylko umili nasze wnętrza, ale i zapewni nam bezpieczeństwo.

Odpowiednia atmosfera

ŚwiecznikiŚwieczniki fot. Shutterstock

Czasy, gdy świece i świeczniki były przedmiotami typowo użytkowymi już dawno przeminęły. W dobie elektryczności nie musimy już palić świeczek, aby mieć w domu źródło światła. Niemniej, trend ten wpisał się na dobre w zwyczaje konsumentów. Dzisiaj palimy świecie, aby uzyskać nastrojową atmosferę w pokoju.

Niech świece nie kojarzą się jedynie z romantycznymi gestami. Można je palić zarówno w gronie przyjaciół, jak i rodziny, zwracając oczywiście uwagę na bezpieczeństwo. Będą uzupełnieniem każdego spotkania, nadając mu odpowiedniej atmosfery.

Dostosowany do wnętrza

ŚwiecznikiŚwieczniki fot. Shutterstock

Jak wybrać świecznik idealny? Po pierwsze trzeba dopasować go do wnętrza swojego domu. Wiele zależy również od tego, jaki typ świec wybieramy. Tealighty czy długie świece? A może ozdobne, wielkie modele? Należy dobrać odpowiedni świecznik do modelu, który sobie wybierzemy.

Warto zastanowić się, jak dobrać świece do naszego wnętrza. Do pokojów urządzonych w stylu rustykalnym i boho pasują grube świece na szklanych podstawkach. Z kolei do tradycyjnych wnętrz idealnie nadadzą się długie świece, o rozmaitych kolorach (białe, czarne, srebrne…). Do nowoczesnych aranżacji pasują szklane, minimalistyczne kule.

Typy świeczników

ŚwiecznikiŚwieczniki fot. Shutterstock

Istnieje kilka typów świeczników. Najpopularniejszy to ten, który oferuje świece w szklanym pojemniku. Warto mieć na uwadze, że po wypaleniu wlanej świeczki można wykorzystać świecznik ponownie. Oprócz tego popularne są ozdobne świeczniki na tealigthy. Dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym warto mieć na uwadze podstawki do długich świeczek. Dzięki nim wosk nie będzie skapywać na powierzchnie płaskie.

Niezależnie od tego, jaki typ świeczek jest naszym ulubionym, należy zaopatrzyć się w świeczniki. Warto dopasować je do naszych wnętrz. Na rynku dostępna jest szeroka oferta świeczników, dlatego każdy znajdzie produkt dopasowany do swoich potrzeb.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.