Lunchbox nie tylko do pracy i szkoły. Wybieramy lunchbox idealny na wakacyjne wyjazdy!

M Polak
24.05.2022 17:02
Pudełka śniadaniowe przyciągają oko swoim designem, utrzymują świeżość posiłku, wykonane są z nietoksycznych materiałów, gdy kończy się rok szkolny nie odstawiajmy ich do szafki, świetnie sprawdzą się podczas weekendowych i wakacyjnych wycieczek.

Pojemniki na śniadanie i lunch to dobre rozwiązanie w każdej podróży. Do odpowiedniego pudełka możemy włożyć kanapki, warzywa, drobne przekąski a nawet zupę czy jogurty.

Lekkie lunchboxy mogą być jedno lub dwukomorowe, szczelne (do przenoszenia np zupy), a także mogą mieć opcję podgrzewania posiłków. 

Jakie pojemniki najlepiej wybrać na wakacyjne wojaże?

Lunchbox MonBentoLunchbox MonBento fot Ceneo

Na co zwrócić uwagę wybierając pojemnik na lunch?

Gdy szukacie pudełka, które sprawdzi się do drobnych przekąsek zwróćcie uwagę na pojemniki z przegródkami. W tym wypadku ważne jest aby przegródki w pudełku stykały się idealnie z pokrywką, tak aby drobne przekąski nie mieszały się między sobą. 

Gdy planujemy dłuższe wyprawy i zależy nam by spakować więcej jedzenia, możemy pomyśleć o lunchboxach dwupoziomowych. Są to najczęściej pojemniki inspirowane azjatyckimi pojemnikami bento. Na rynku znaleźć można pojemniki, które spinane są między sobą za pomocą gumki lub klipsów, które spinają poziomy ze sobą. Wybierając takie pojemniki zwróćmy uwagę czy mają uszczelkę pod pokrywkami, by ustrzec się przed przykrymi wypadkami w trasie. 

Na co jeszcze zwracać uwagę kupując Lunchbox? 

  • materiał wykonania - pudełka powinny być wykonane z lekki i wytrzymałych materiałów, należy jednak zwrócić uwagę by były to materiały wolne od BPA
  • dodatkowe elementy - w wielu opcjach na rynku producenci dołączają takie elementy jak sztućce, wkład chłodzący, czy torby lub uchwyty do przenoszenia
  • szczelność - pokrywa pudełka powinna szczelnie przylegać i być wyposażona w uszczelkę, która zapobiegnie wylaniu się płynnych składników
  • przeznaczenie do mikrofali i zmywarki - zwróćcie uwagę czy pojemniki można podgrzewać i czy można myć je w zmywarce, w przeciwnym wypadku składniki plastiku mogą przenikać do naszego jedzenia, lub szybko zniszczymy nasz pojemnik. 

Lunchbox dwupoziomowyLunchbox dwupoziomowy fot. Ceneo

Lunchbox elektryczny umożliwiający podgrzanie posiłku

Szukając odpowiedniego pudełka na jedzenie, gdy wiemy, że w podróży będziemy mogli skorzystać z prądu, możemy zastanowić się nad elektrycznymi lunchboxami, które służą do podgrzewania wcześniej ugotowanych posiłków. 

Przykładem może być Lunchbox N'oveen o pojemności 1 L, który podgrzewa nasz posiłek już w 10 minut. Pojemnik ten posiada ceramiczną powłokę i szczelną pokrywę, a dodatkowo możemy kupić go z torbą do kompletu. 

N'oveen oferuje nam również tańszą opcję, nawet poniżej 50 zł, czyli Lunchboxy LB320, po podłączeniu do gniazda 230V, możemy zjeść w podróży ciepły posiłek. W pojemnikach tych zastosowano stal nierdzewną INOX, która zapewnia bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością. Dodatkowo wewnętrzne pojemniki można zmywać w zmywarce, dzięki czemu łatwo utrzymasz ich czystość. 

Jakie przekąski spakować do Lunchboxa?

W odpowiednim pojemniku z łatwością przetransportujemy: owoce i warzywa (np w formie sałatek), bakalie, jogurty, zupy i wszystkiego rodzaju dania jednogarnkowe.

Więcej o: