Z tym produktem przetrwasz upały! Najlepsze klimatyzatory i wentylatory

Małgorzata Duży
22.06.2022 15:50
Lato już nadeszło, a co za tym idzie należy szykować się na fale upałów. Warto pamiętać o tym, że w tym trudnym czasie należy pić dużo wody i miarę możliwości unikać pomieszczeń, w których jest ciepło. Jednak jak osiągnąć taki efekt w swoim domu? Wystarczy odpowiednie przygotowanie!

Nachodzą falę upałów, co oznacza, że jest to ostatni dzwonek na odpowiednie przygotowanie na nie naszych domów i mieszkań. Warto pomyśleć o zakupie klimatyzatorów i wentylatorów, które pomogą nam przetrwać ten trudny czas. 

Wybór klimatyzatora 

WenylatorWenylator fot. Pexels


Przy wyborze odpowiedniego klimatyzatora należy kierować się kilkoma czynnikami. Jednym z ważniejszych z nich jest energooszczędność urządzenia, które sobie upatrzyliśmy. Energooszczędność oznaczana jest na urządzeniu symbolami od A do A+++. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na wydajność chłodniczą i wydajność grzewczą.  

Wentylatory 

WentylatorWentylator fot. Pexels


Jaki typ wentylatora wybrać do naszego mieszkania? Można wziąć pod uwagę najbardziej klasyczne wentylatory wyposażone w okrągłą tarczę, za którą kręci się duże śmigło. Droższe modele wykonane są z metalu, a tańsze z plastiku. Na rynku znajduje się szeroki wybór produktów tego typu, dlatego każdy znajdzie coś dopasowanego do swoich oczekiwań cenowych.  

Oprócz tego warto wziąć pod uwagę wentylatory biurkowe, kolumnowe i bezłopatkowe. Te pierwsze to mniejsza wersja klasycznych wentylatorów. Są mniej wydajne, za to uważa się je za bardziej poręczne. Wentylatory kolumnowe mają zwykłe powyżej pół metra i nie posiadają dużego śmigła. Zamiast tego wyposażone są w większą ilość mniejszych śmigieł. Z kolei ci, którzy cenią sobie ładne wzornictwo powinni wybrać wentylator bezłopatkowy. Jest wyposażony w specjalną obręcz, z której z dużą szybkością wylatuje powietrze. Jest również zdecydowanie bardziej cichy.  

Co wybrać - wentylator czy klimatyzator? 

WentylatorWentylator fot. Pexels


Warto mieć na uwadze, że to dwa zupełnie różne urządzenia. Klimatyzatory obniżają temperaturę powietrza w pomieszczeniu. Z kolei wentylatory pełną funkcję miejscowego chłodzenia, a uczucie chłodu znika po wyłączeniu urządzenia. Wszystko zależy od naszego budżetu i tego, jakie mamy potrzeby.  

Niemniej należy rozważyć zakup klimatyzatora lub wentylatora do swojego domu. Dzięki nim upały nie będą takie uciążliwe, a w naszym domu zapanuje przyjemny chłód.  

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 3 razy 3

  Jak to jest,że daję ocenę i wynik jest 2-2 a po odświeżeniu jest 3-1?? Niczym się nie różnicie od PiSu!!!!

 • voytkowski

  Oceniono 3 razy 3

  a skad prad? Czy ekolodzy maja jakies pomysly zeby bylo ekologicznie?

 • plastikpiokio

  Oceniono 4 razy 2

  klimatyzator plus elektrownie w dzierżawę .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX